Net problemi

Biri Vista, biri XP iki laptop

TP-Link bilmemne wireless modem.

2 mbit bağlantı.

Browserlar fark etmiyor.

Normalde açık olduğundan yüzde yüz emin olduğumuz sitelerden bazıları, bazen çat diye "bu siteye bağlanılamıyor" hatası veriyor. Mesela Facebook'a girmeye çalışıyorum firefox'ta, birkaç saniye deneyip bağlanılamıyor hatası veriyor, sonraki denemelerimde daha bağlanmayı bile denemeden hata veriyor. Bir süre sonra ise hiçbir şey olmamış gibi bağlanıyor.

Bu hata iki bilgisayarda da mevcut, ikisinde de wireless var. Wireless la mı alakalı acaba, çünkü kabloyla bağlanmak gibi bir opsiyonumuz yok, bunu çözmek gerek.

Danke şön.

dns değiştirmeyi denedin mi. tubitak dnsleri bu konuda yardımcı olabilir.
  • yapcak bisi yok  (08.09.09 13:00:39)
youtube dns lerini ortadan kaldırmıştım duyuruyu açtıktan hemen sonra, daha bir düzelmişti, tübitak dns lerini de deneyeyim

  • zaugnakhaldun  (08.09.09 13:09:08)
ttnet ile alakalı olabilir mi? bende yaşıyorum aynı sorunu bir süredir

  • maresal jedi  (08.09.09 13:17:29)
dnsleri düzeltmek sorunu çözdü gibi bende.

  • zaugnakhaldun  (08.09.09 13:23:51)