yunanistan+yunan adalari turu

selamlar, temmuz ayında 2-3 haftalik bir iznim var. hazir şengen varken ve bodrum-çeşme fiyatları uzaya çıkmışken hiç görmediğim yunanistan ve yunan adalarında birer ikişer gün geçirerek tatil yapayim diyorum... öneriniz nasil bir rota olur? güneyden de geçebilirim trakyadan da...

her türlü görülecek yer, kalınacak/takılınacak mekan vb önerilere açığım... şimdiden çok teşekkürler

Benim hayallerimden biri böyle büyük bir Yunanistan turu, anakarayı gezdim ama yine anakara ve adalar turu yapmak istiyorum, dolayısıyla kendi hayalimi paylaşacağım.

Otobüsle İstanbul'dan yola çıkmak suretiyle;

Selanik (2) - Meteora (1) - Atina (3) - Santorini (Atina'dan feribotla 2) - Paros (1) - Mykonos (2) - Midilli (2) - Sakız (2) - Girit (2) - Rodos (2) - Meis (2) - Kaş...
  • bi mekan  (25.05.15 00:11:12)
Meteora'da San Giorgio Villa'yı öneririm, Kastraki köyünde temiz şirin bir pansiyon, odaları Meteora kayalıkları manzaralı. Atina'da kaldığımız oteli benim dışımda herkes beğendi, bana biraz küçük geldi odaları ama herkes çok beğendiğinden yazıyım, tam Plaka'da tarihi bir bina Acropolis House.

Ah o yemekler, önerilecek o kadar yer var ki. Selanik'te Kastra'dan aşağı inerken merdivenlerin bitiminden soldaki caddeye dönünce manzaralı ilk restaurant, harikaydı. Adı maalesef aklımda değil.

Atina'da Tzatzikis and Mezedhes ve Paradosiako.

Kastraki'de Taverna Gardenia

Kavala'ya düşerse yolunuz Meltemi ve Kanados. Sahildeki yerlerden kesinlikle uzak durun.
  • bi mekan  (25.05.15 00:15:28)