DJ Setup

Merhaba,

Hem ne zamandır uzağım hem de akıl akıldan üstündür, belki aklıma gelmeyen çok güzel bir fikir çıkar diye sorayım dedim.

Elimde 2 pioneer cdj 350, bir mixer, bir laptop, bir tablet var. Önceden şarkı seçmeme (yani önceden flash belleklere ya da cd'lere şarkıları sıralayıp seçip koymama gerek kalmadan) şarkıları görerek seçip çalabileceğim. En ucuz, en basit nasıl bir setup kurabilirim? Var mı yaratıcı fikirleriniz?

Gerekirse ses kartı alabilirim ama sadece bir geceliğine çalacağım gibi görünüyor o yüzden almak istemiyorum pek.

Teşekkürler şimdiden

CDJ'lerini MIDI ozelligini kullanarak USB uzerinden bilgisayara bagla. Oradan da traktor veya virtual dj yazilimlarini kontrol edebilirsin.

Resimli ornek;
www.pioneer.eu
  • abidigo  (24.05.15 20:43:46)
Bu olay on-board ses kartıyla oluyor mu peki? olmuyordu sanki diye hatırlıyorum ve CDJ 350'de var mı? Çünkü ben bunu araştırmıştım ama yapmamıştım. Niyesini hatırlayamıyorum da en az 5 yıl olmuştur

edit: Özür dilerim verdiğiniz örnek zaten direk 350 içinmiş. Ama onboard kart sorum hala geçerli :)
  • karmmark  (24.05.15 20:46:23 ~ 20:47:40)
CDJ'lerini hem Traktor kontrolleri hem de ses karti olarak tanitacaksin, gerekli ayarlari ve suruculeri yuklersen calismasi lazim, su linkte Traktor'e nasil baglayacagini anlatiyor bir bak istersen; www.pioneerelectronics.com

  • abidigo  (24.05.15 21:18:38)
Çok güzel oldu bu yöntem, döküman da çok güzelmiş çok teşekkür ederim. Sanırım ben o hem ses kartı hem kontrolör olarak tanıtma işini yapmadığım için olmamıştı. Yoksa asio'su falan her şeyi tamdı. Yarın deneyeyim bunu

  • karmmark  (24.05.15 21:22:47)