ptt kargo - ali express

bir kargomun zaten türkiyede olduğunu, yakın zamanda bana teslim edileceğini söyledi satıcı,

lakin,

sözlük kısmında ptt kargoya birisi fena yazmış (ki hak veriyorum) benim kargomun akibetini nasıl öğreneceğim? bendeki numara ile takip edemiyorum burada takip edebileceğim barkod numarası istedim.

ne yapmak gerek?

aliexpress kargo takip numarası veriyor zaten, aynı kodu ptt'de gönderi sorgulama kısmına yazarsan takip edebilirsin.

  • mr sherlock  (24.05.15 13:29:34)
Takip kodu ile surada takip edebiliyor olman gerek: www1.ptt.gov.tr

Ptt kargo'da fazla suc yok aslinda, ucuz hizmetleri kalitesiz. Daha pahali olan hizmetleri daha iyi. Buradaki kalite hiz tabi :)
  • ruhi mucerret  (24.05.15 13:30:13)
satıcı yanwen ile yolladığı için türkiye içinde takip edilemiyordur. kod sadece rakamlardan oluşuyorsa yanwendir.

  • mattiadestro  (24.05.15 13:52:43)
ptt kargo teslimatta imza almadığından kargoların kaybolma ihtimali oluyor.
bizzat kargocu da (ç)alabilir kargonuzu, teslim etmeye üşenebilir ya da siz yokken gelirse vs. kapı önüne bırakıp gidebilir...

benim 2 kargom kayboldu şimdiye kadar. biri takipli gönderiydi ve teslim edildi görünüyordu. şubeye gittiğim halde sonuca ulaşamadım...
  • ucan spagetticanavari  (24.05.15 14:16:29)
hala yoldadır işlemler uzun sürüyor ve yavaş ilerliyor olabilir bekleyin falan dediler, ben de bir kaç hafta daha beklerim olmazsa açık anlaşmazlığın yolları taştan dedim

ptt kargo ya çirkeflik yapamıyor muyuz?
  • indescribable  (24.05.15 14:41:08)