herkes bir cümle çevirse varya :( (ingilizce)

sabaha kadar bitirmem lazım. O kadar mutlu olurum ki

1.) Windows Azure Storage System (WAS) mıcrosoft’Un geliştirdiği, management ve host ettiği Azure cloud systeminin storage tarafıdır.

2.) Bu depoloma sistemi, cloud depolamaya yenı anlayışlar getirmiştir.

3.) Datalar Storage Stamp adlı yapıların içinde 3 farklı katmanda tutulur ve işlenirler.

4.) bu katmanlar dataların sürekli yüksek bir performans ve güvenlikle kullanıcının erişebilmesi için hizmet vermektedir.

5.) Dataların en az iki kopyası farklı kıtalarda tutulmakta ve bu şekilde oluşabilecek her türlü data kaybı riski Partition layer tarafından yapılan replication ile elemine edilmektedir.

6.) Cloud kullanıcısı verilerine single global namespace ile internet bulunan heryerden kolayca ve sürekli ulaşabilmektedir.

1) WAS is the storage side of the AZURE cloud system, which is developped, managed and hosted by microsoft.
2) this storage system has brought a new understanding to the cloud storage
3) data are kept and processed in 3 different layers called Storage Stamps
4) these layers serve for continuous, performant and secure access of the users.
5) at least 2 copies of the data are kept on different continents and therefore any data loss risks that could happen is eliminated by the partition layer via replication.
6) cloud users can access their data using a single global namespace from anywhere with internet connection easily and continuously.

ps: bu yazı zaten ingilizce olan bir metnin türkçeye çevrilmesi ile oluşturulmuş gibi geldi bana...

ps2: data kelimesi çoğul kelimedir. tekil hali datum'dur.
  • xycf7  (24.05.15 03:21:55)
valla nasıl teşekkür etsem bilemedim. Sağolun, varolun

  • beholderrulez  (24.05.15 03:33:03)