Penis çevresi ve testislerdeki ufak yağ bezeleri - fordyce noktaları

Merhaba. Bunları yok etme düşüncesi oluştu bende. aslında neredeyse hepimizde var bunlardan, belki farkediyorsunuzdur. dişiler de dahil. özellikle genital bölge çevresi ve ağzınızda (özellikle üst dudak içlerinizde) ve meme ucu çevresinde pütür pütür minik noktalar görürseniz, onlar taa kendileridir. genital bölgedekiler içi yağ dolu ufak sivilceler gibi. büyüklük ve belirginlik kişiden kişiye değişiyor sanırım evet. zararsızlar.

şurdan bakalım , (bkz: fordyce noktası) (bkz: fordyce granülleri) (bkz: fordyce's spot)
kimileri de şöyle adlandırıyor (bkz: pearly penile papules) kısaca (bkz: ppp)
wiki'den bakalım , en.wikipedia.org

evet, bu noktalara sahip olup da çözümünü bulan, bulabilen ve arayan var mı? neler tavsiye eder ve önerirsiniz, dermatoloğa gitmeden herhangi bir tedaviyle azaltan, yok eden var mı bu noktaları? şimdiden, cevaplar için teşekkürler.

(bu arada bi dönem roaccutane muadili zoretanin kullaniminda yok olmuştu bunlar, sözlükte de bahsedilmiş)

o pütürler bug değil feature.

  • kargn  (23.05.15 18:37:38)
Hocam onlar cozum bulman gereken seyler degil. Zira bir kusur hastalik veya anormal birsey de degil.

Aksine, mesela penis cevresindekiler gayet de bir amac icin varlar.
  • mahone  (23.05.15 18:47:56)
doğal tırtık onlar boş ver tek derdin bu olsun kardeşim.

  • mrthany  (23.05.15 19:12:08)
barcelona, ne alâka adam tıbbi bir sorundan bahsediyor. zaten duyuru başlığında penis yazıyor isteyen okumaz. neyin kafasını yaşıyorsunuz bilmiyorum.

  • oddyseus  (23.05.15 19:12:22)