kaza +18

bu nasıl olabiliyor çocuk nasıl hiç bişey olmamış gibi kalkabiliyor bu haberin devamı hakkında bilgisi olan var mı?www.facebook.com

off

bazen sicagiyla bir sey hissetmezsin. bir de cok hayati yerlerine gelmemis gibi. kadin daha fazla hasar almis gibi geldi bana
  • exlibris  (23.05.15 00:21:18)
cocguklarin kemikleri omurgalari daha esnek oluyor

  • shotgunwoman  (23.05.15 00:27:32)
allah kormuş. çocuğa gelen darbe sadece arka teker diğeri çocuğu yaralayacak şekilde olmamış... araba geri geri gelirken ön tekerlerin düz olmaması yan olması çocuğun kafasının arabanın altına girip çıkmasına sebep olmuş. eğer o teker düz olsaydı o çocuğun kafa parçalanırdı.

  • gotic  (23.05.15 00:30:11)
  • bacardicola  (23.05.15 01:06:14)
@konusma, söylediğinin ilgisi yok, zaten çok hızlı çarpmıyor. burada öldürmesi gereken çarpmanın şiddeti değil çocuğun üstünden geçen 2 lastik.

want2die'ın yorumu en mantıklısı, beyaz zıplayarak kaydığı için çocuk lastiklerin yere nispeten az bastığı anlara denk gelmiş olmalı. önden motorlu bir otomobil, hele iki sağ lastiğinin üzerine doğru kayıyor, aracın ağırlığının büyük kısmı o ikisi üzerinde, boynunu ezmeye rahat rahat yeter.

arka lastiği saymıyorum zira bacaklarından geçiyor gibi görünüyor, ağırlık dağılımını da düşünürsek mucize orada değil. esas mevzu sağ ön lastik - görebilidğim kadarıyla çocuğu biraz sürükledikten sonra kadına (annesine?) doğru sıkıştırıp ondan sonra üzerine çıkıyor: i.imgur.com

burada esas yükü çocuğun boynu yerine kadının sol bacağı/kalçası taşımış gibi görünüyor, çocuğun boynu ve kadının bacağından daha ufak.

yine de o halde o mesafe boyunca sürüklenip anında ayağa kalkabilmek, evet mucize.
  • celeron 300a  (23.05.15 01:50:08 ~ 12:34:14)
ben kadinda da cok fazla birsey oldugunu dusunmuyorum. muhtemelen kadin da kafasini yere vurdugu icin bayiliyor. yoksa beyaz arabanin carpmasi cok siddetli degil. cocuk da kemiklerinin ve eklemlerinin esnek olmasi sayesinde tekerlerin altindan cikabiliyor bence

  • crucio  (23.05.15 01:55:32)
oha. cocugun kafasinin uzerinden araba tekeri geciyo, hicbir sey olmamis gibi ayaga kalkiyor. harbi oldurmeyen allah oldurmuyor durumu soz konusu burada.

  • baldur2  (23.05.15 09:48:35)