tez nasıl bastırılır

yazım ile ilgili sıkıntı yok, formata uygun şekilde latex'te yazdığım yüksek lisans tezim hazır.

peki bunun baskısı nasıl oluyor? yök'ün standart bir formatı mı var matbaa'ya ya da kırtasiyeye gidince bilir mi? yoksa üniversite mi söyle kabı şöyle olacak falan fişman diye.

üniversitelerin formatı oluyor. eğer okulun sağladığı latex şablonu vs. kullanılmışsa formatta bir sorun çıkmaması gerekir.

  • ron dennis  (21.05.15 15:24:34)
evet içeriğin şablonunda sıkıntı yok benim sorum baskı için dışında şu renkte kap olacak, ortası dikişli olacak yok spiralli olacak vs. vs. gibi şeyler var mı diye soruyorum.

özyeğin üniversitesi çekmeköy'de hafif dağın başında ancak içeridekilere sormam lazım ama birkaç aydır uğramadığım için bilemiyorum :)
  • ben yapmadim miki yapti  (21.05.15 15:34:47)
tez yazim kilavuzu gibi bisey yok mu enstitunuzun? yok'un belli bir standardi yok ama her universitenin belli bir formati var kendine gore. bizimki mesela siyah uzerine yls beyaz yaldizli, doktora sari yaldizli. yazilarin arasindaki bosluklarin kac cm, kenarlarindaki cizgilerin kac mm aralikli oldugu bile belli.

edit: savunmaya girdiniz mi? benim dedigim format savunma sonrasi basarili bulunan tezler icin. savunma icin teslimde genellikle spiral istenir.
  • halanne  (21.05.15 16:47:23 ~ 16:48:59)
tez yazımını sormuyorum. yazım kılavuzunda sadece içerik biçim bilgisi var (ki zaten latex olarak verilmiş yani hazır). baskı ile ilgili bilgi yok, savunma sonrası teslim için soruyorum. sanırım içerideki fotokopicilere sormak mantıklı.

  • ben yapmadim miki yapti  (21.05.15 17:08:48)
Hangi üniversite olduğunu söyler misiniz?

  • ernest everhard  (21.05.15 17:28:53)
  • ben yapmadim miki yapti  (21.05.15 17:32:57)