şu cins fasulyeyle ne yapılır?

fotoğrafta görmüş olduğunuz fasulyenin dondurulmuşu var elimde. herhalde önceden pişmiş olduğu için 2-3 dk kaynatmak yeterli oluyor. ne yapılır bu fasulyeyle? normal zeytinyağlı yapmaya çalışsam olur mu ki? hiç tadına da bakmadım, ismi haricots verts diye geçiyor.

et yemeklerinin yanına garnitür yapılabilir az tereyağında çevrilip.
ya da direkt bildiğimiz zeytinyağlı veya etli fasulye yemeği yapılabilir.

  • in pyjamas  (21.05.15 14:00:13)
börülce tarifi diye aratırsan birçok tarif var :)
bazı öneriler:
zeytinyağlısı denmiş
salatası
yoğurtlusu
kızartması
fırında börülceli yumurta
pattisli kıymalı fırında börülce
börülceli tavuk fırında
vs.
  • aithra  (21.05.15 14:24:31)
Börülce mıdır bu bilmiyorum ki:( ama sağol :)

  • depresyon hirkasi  (21.05.15 14:26:24)
bu resimdeki kesinlikle börülce. :D
haşla, süz, üstüne de zeytiyağı limon sarımsak, salatasını yap.

ya da yine haşla, süz.

ayrı bir yerde biraz un, yağ, salça kavur, ezdiğin 4-5 diş sarımsağı ekle, sıcak su koy, börülceleri at içine, biraz daha pişir kaynaşsınlar. üstüne biraz da biber kızartıp koyarsan, yemezsin yanında yatarsın.
  • physcos physcos  (21.05.15 15:30:27)