makyaj temizleme sulari cildi temizliyor mu?

Baslik biraz tuhaf oldu ama asil sormak istedigim soru su: cok fazla makyaj yapan biri değilim, rimel, goz alti kapaticisi ve hafif alliktan ibaret gunluk makyajim dolayisiyla temizlemek cok sorun olmuyor. Benim asil istedigim gun icinde havadan bile olsa temas eden kirin vs temizlenmesi.

Bu noktada makyaj temizleme suyu+ tonik + nemlendirici yeterli oluyor mudur yoksa bir de temizleme sutu almali miyim? Jel kullanmiyorum zira yuzumu kurutuyor.

Teşekkür ederim simdiden herkese.

Temizleme sutu ve temizleme jeli aslinda birbirlerinin degisigi olan seyler. Cumleye gel, sunu dogru duzgun aciklayayim. Simdi makyaj temizleme suyu'nun yaptigi sey adi ustunde makyaj temizlemek ama cilde faydali olmak, cildi temizlemek degil. Ama artik kuru ciltler icin de temizleyiciler var, sutlerdense onlar daha iyi gibi.

Bu noktada araya temizleme sutu veya jeli geliyor. Sut kuru ciltler icin kullanilan bir temizlik araci, jel daha cok yagli ciltler icin kullanilan bir temizlik araci. Sut ciltteki yagi kurutmasin diye sut.

Tonik de jelin yetmedigi noktada derinlemesine temizlik icin. Bir de nemlendirici icin de hazirlik yapiyor. Sonrasi nemlendirici zaten.
  • aychovsky  (21.05.15 00:34:22)
Suyla zaten yikiyorum da sutlerle makyaj temizleme urunlerinin içerikleri de hemen hemeb ayni. o noktada aklim karisiyor zaten

  • fraise  (21.05.15 00:35:46)