İş Sözleşmeleriyle ilgili Bilgi Sahibi Avukat Aranıyor

Selam,

İstanbul'daki şirketim beni ankara'da bir ofisinde yönetici olarak görevlendirmek istiyor. Ofisin kazandığı kardan yarı yarığa kar ortağı olacağız. Ama gitmeden işi resmiyete dökmek istiyorum. Artık prim sözleşmesi mi olur, kar ortaklığı mı olur bunu bilemiyorum. Büyük bir şirket olduğu için şirkete ortak olma durumum yok, muhtemelen prim sözleşmesi gibi bir şey yapacağız.

Konudan anlayan bana sözleşme yazabilecek avukata ihtiyacım var. Bir ay sonra beni işten çıkarmamaları, karı paylaşırken caymamaları için sağlam bir sözleşme olması lazım. Ücreti mukabilinde de olabilir.

sözleşmenin sağlamlığının bir etkisi olmaz. seni istedikleri zaman işten çıkartabillirler. tazminatını alırsın, artı ispetlarsan şehir değiştirmeden kaynaklanan masraflarını alabilirsin.

  • izaleisuyuu  (20.05.15 16:24:56)
zaten sözleşmenin amacı o. projeye bir bedel konulup, haksız yere çıkartmada o proje bedelinin yarısını tazminat olarak talep edebilecek şekilde kendimi korumaya alacağım bir sözleşme yapmak istiyorum.
teknik direktör sözleşmeleri gibi düşün, galibiyette pirim alırlar. ama kovulurlarsa tazminat alırlar. ben de kazandırdığım üzerinden prim ve kovulma tazminatı için sözleşme yapacağım.

  • kjswbdlkjfdlkj  (20.05.15 17:01:17)