bisiklet hız sorusu

bisikletle ulaşılabilecek hızlar nelerdir? hız/yarış bisikletlerinden bahsetmiyorum ama o klasmanı da bilenler yazsın, bilgimiz artsın. asıl merak ettiğim şehir tipi bisikletlerle yakalanabilecek ortalama hızlar. max. hızları da konuşabiliriz. bildiğinizi yazın işte :)

Yol bisikleti ile 30-40km/h iyi hizdir. Tabi bu mesafe ve yolun egimi ile baglantilidir. Surucunun gucunu yazmiyorum.

  • djarumt  (19.05.15 18:09:38)
düz yolda, bir bisikletlinin kendi gücüyle pedal çevirerek ulaşabildiği en yüksek hız 133 km/s'dir. yokuş aşağı olunca 200'lere çıkabiliyorlar.

şehir içinde, sahil yolunda vs. şehir bisikletçilerinin sürdükleri ortalama hız kişinin kondisyonuna göre 10-40 km/s arasında değişiyor.
  • nesilsiz  (19.05.15 18:17:04)
20-30 arası gidersin bence şehirde

  • medievalman  (19.05.15 18:18:22)
Ön lastik kalınlığı 2.2, Arka lastik kalınlığı 2.0, yaklaşık 12 kg dağ bisikleti ile düz yolda 40 km/h zorluyorum.

Ortalama hızım 30 km/h civarı oluyor yol boşsa.
  • an engineer  (19.05.15 18:45:52)
6,2 kg bmc slr01 ile 82 km, 9,7 kg carraro ile 79,9 km maksimum hızım. 133 diyen arkadaş kaynağı belirtirse sevinirim. 133 km yapmaya yarayan aynakolu düşünemiyorum bile, araba tekerleği kadar olmalı. Onun dışında düz yol yokuş vs 90 ı geçmek hem muazzam bir risk hemde çok çok zor bir ihtimal. Yol bisikletinde önemli olan anlıl hız değil ortalamadır. Bir an için 70 yapıp ortalama hızın 12 olursa bir işe yaramaz, hep 40 la git, maksimumunda 40 olsun kralsın. Türkiye rekoru galiba atillada 110 km gibi bir sürat yapmıştı ama tabi kamyon arkası sürat bu, o oranlarda 100 km üzerine çıkmak zaten mümkün değil, olaki oranları yükseltirseniz hiçbir sporcunun bacağından 376273 watt güç çıkmayacağı için imkansız. robert förstemann ın bile (bilmeyenler fotolarına bakabilir, iki adam kalınlığında bacağı olan track yarışçısıdır) maksimum hızı roller üzerinde 72 73 falandı.

  • Tears of Devil  (19.05.15 20:03:08)
Mobildeyim editleyemiyorum benim maksimum hızlar düz yol değil, düz yolda hızlanma, sonra hafif eğim şeklinde.

  • Tears of Devil  (19.05.15 20:04:38)