film uzmanı değilsen bence soruyu hiç açma.

bolca film izlediğimden yeni güzel film bulmak artık zorlaştı.çoğunlukla 20 dakika kadar sonra sıkılıp kapatır oldum.hatta bi ara film izlemeye ara verdim.şimdi tekrar istiyorum.filtreyi sunuyorum.önerilerinizi merakla bekliyorum.

-amerikan filmi olmayacak.
-film sıradan hayatları anlatacak.olağanüstü şeyler , tesadüfler istemiyorum.bildiğin hepimizin yaşadığı şeyler.
-amelie dikkat çeken bi filmdir gel gelelim filmdeki detaylar ve rastlantılar benim ilgimi çekmiyor.
-film trajik olmayacak.savaş, kan, kadına şiddet tarzı şeyler istemiyorum.
-aslında en başından yazmalıydım.yabancı nuri bilge ceylan filmlerini soruyorum.asla zeki demirkubuz değil.trajedi olmasın.
-tekrar yazalım.amerikan filmi olmasın.izlemediğm türk filmi 80 lerde dahil kalmadı.

şimdiden teşekkür ederim.

amerikan olmasın demişsin ama jim jarmusch'a bir şans vermelisin bence.

(bkz: stranger than paradise)
(bkz: coffee and cigarettes)
  • tepedeki psychedelic adam  (19.05.15 15:13:17)
the naked island (kaneto shino)
onibaba (kaneto shindo)
voshojdeniye (larisa shepitko)
see the sea (françoise ozon)
la bete humaine (jean renoir)
the shop on main street (jan kadar)
closely watched trains (jiri menzel)
letyat zhuravli (m. kalatozov)

edit: hepsinden evvel "ordet" (c. t. dreyer)
  • lesmiserables  (19.05.15 15:14:35 ~ 15:15:23)
  • Sskywalkeremre  (19.05.15 15:34:47)
deux jours, une nuit
submarino
oslo 31 august
  • cekingen fil  (19.05.15 15:49:15)
rosetta ve le gamin au velo da geldi şimdi aklıma dardenne'ların filmi deux jours une nuit'yi görünce. bu filmler hakkında beğenmediğim şeyler vardı gerçi şöyle kısaca yazmıştım ama izle bence.

eksisozluk.com

ayrıca aklıma bazı başka filmler gelmişti ama sıraladığın maddelerden dolayı yazmamıştım. gerçi o maddelere rağmen amerikan filmi yazdım ama mesela verilen örneklerden onibaba ya da only lovers left alive'da hiç de öyle sırada hayatlar, hepimizin yaşadığı şeyler yok. ha güzel filmler o ayrı.

edit: şimdi bi de wadjda geldi aklıma.
  • tepedeki psychedelic adam  (19.05.15 16:05:10 ~ 16:07:01)
İzlemediyseniz İran filmlerini seversiniz kesin.

www.imdb.com

Bu adamların filmlerini tavsiye ederim.
  • auroraaurora  (19.05.15 16:26:44)
yönetmen takip edebilirsin, von trier, david fincher, david lynch, innaritu, guy ritchie, robert rodriguez, tarantino. ya da dogma 95'i ilke olarak benimseyenlere bakabilirsin, onların isimlerini de sen buluver.

  • dafaiss  (19.05.15 17:32:25)
Hint filmlerini tarif etmişsin.

Barfi'yi dün izledim. Tavsiye ederim.

Aamir Khan filmleri de yine aradığın türde.
  • corneillus  (19.05.15 18:16:46)
İzlemiş olabilirsin ama: Blind Chance, The Double Life of Veronique

  • rivulet  (19.05.15 19:01:05 ~ 19:02:16)
saving private ryan
pearl harbor
transformers 2
pulp fiction
  • yuto  (19.05.15 19:09:50 ~ 19:10:41)
a ay, korkuyorum anne.

  • baharat  (23.03.16 14:53:08)
1 yıl geçmiş, yine de bırakayım şöyle.

www.mehmetalicetinkaya.com
  • stereoseyfi  (23.03.16 16:28:32)