B'si olan biri için A2 sürücü belgesi almak zor mu?

süreç nasıl işler? yakın zamanda almış olan arkadaşların önerilerini dinlemek isterim.

gittikçe zorlaşacak diyorlar, şimdiden alsam iyi di mi?

yalnız direksiyona giriyorsun. motor ilkyardım sınavları yok. gene kursa gitmen falan lazım ama.
zorlaşma olayını bilmem.

  • faredenkorkankedi  (19.05.15 00:26:41)
Tanidik bi kurs bulup kurs ucretini veriyorsun. Kursa gitmene gerek kalmiyor onlar hallediyor her seyi. Sen de sinava gidip geciyorsun. Emniyetten ehliyeti aliyorsun.

  • isott  (19.05.15 00:33:45)
b ile ilgisi yok .kendi başına özelliği olan sadece motoru kullanmaya dayalı bir sınav .önceside öğrenip sınava girersen daha iyi olur. ilerleye zamanda gerekliliği artacaksa şimdiden al . ama alayım bir gün lazım olur diyorsan da sana kalmış bir şey sonuçta . ben ufak bir kazadan sonra almaktan vaz geçtim .

  • 1adam  (19.05.15 00:39:06)
Tanıdık bir kurs bulmasanız da isotun dedikleri oluyor. Ben hiç ehliyet yokken a2 almıştım. Tek seferde tam puanla geçtim. Eğer arabayı ve bisikleti sorunsuz kullanabiliyorsanız motosikleti çok rahat kullanırsınız. Bisikletle iki teker dengesine, arabayla debriyaj-gaz ikilisine alışmış oluyorsunuz çünkü. Platformdan geçeceksiniz sınav esnasında. Gözünüzde büyütmeyin onu, yoksa düşersiniz.

  • grgn  (19.05.15 00:39:12)
ben b'nin ehliyenini cikartmadan a2'ye basvurmustum. tek 1 tane test sinava ve direksiyona girmistim. Kimse testi dememis, kalkti mi?

  • fallopian  (19.05.15 00:48:04)
vaktin de varsa şimdiden al. b vardı a2 aldım kasım ayı gibi. test sınavına girmiyorsun, sadece sürüş. gidip bir gün 2-3 saatlik sınıf eğitimi ardından haftasonları ikişer günden 3-4 hafta falan sürüş eğitimi almıştım. pratik yapma imkanım olmadığı için hem de güvenli sürüş konularından bahsedileceğinden ben tam katılım sağladım. sınavı geçtin mi gerisi b'den farklı değil işte bir emniyete başvururken sınıf ekletme kısmını seçiyorsun o kadar.

  • bass solo take one  (19.05.15 01:00:52)