Ordu Jimnastiği Tüfekli ve Tüfeksiz Hareketler Serisi?

Dostlar selam,

Spora başlamaya karar verdim. Başlıkta belirttiğim seriyi resimli ya da videolu olarak anlatan görsellere ihtiyacım var. Askerliğini yapanlar bilir, ordu jimnastiği iyidir, sabah sabah nefes açar. Her sabah kalkıp 20-30 dakika çalışmaya karar verdim.

Nereden bulacağım bu hareketleri? Hepsini hatırlayamıyorum.

"Ordu jimnastiği tüfekli hareketler serisi 1. hareket. Başlama vaziyeti al! Arttırarak 3 tekrar.. Harekete başla! 1 2 3 1, 1 2 3 2, 1 2 3 3, 1 2 3 son!"

@theodor 50 kilo gittim, 62 kilo geri geldim, o haraketler baya işe yarıyor benim gibi zayıf bünyelerde. tabii barfisk, şınav ve mekikle beraber.

www.mainboard24.com
  • selam  (17.05.15 15:55:50)
Çok lazımsa yazıhanede var, çekeyim birazdan atayım :)

  • an engineer  (17.05.15 15:56:44)
@an engineer yolla pampa.

  • garpzede  (17.05.15 16:07:29)
@acemi sen de yolla pampa.

  • garpzede  (17.05.15 16:15:31)
Tüfeksiz hareketler:
imgur.com
m.imgur.com

Tüfekli hareketler: m.imgur.com
  • an engineer  (17.05.15 23:37:45)
ya aga bunları askerdeyken yaptırıyorlar mı hakikaten?

  • dead and broken  (17.05.15 23:42:33)
@dead and broken,

Ben bir ilçe jandarma karakolunda askerlik yaptım. Sabahları sadece 10-15 dakikalığına, ayda en fazla 1-2 kez yapıyorduk bunları. Toplasan askerliğim süresince en fazla 10-12 kere yapmışımdır. Ama kesinlikle güne iyi başlamamı sağlıyordu. Her sabah şu hareketleri 4'er tekrar yapsan, formunu korursun, daha sağlıklı olursun, ağrıların azalır vs. En azından güne iyi başlarsın.
  • garpzede  (18.05.15 00:16:13)
ulan kordinasyon hareketi vardı bir tane kelebek gibi filan.o çok makara oluyordu.

  • tiarwain  (18.05.15 00:19:55)