Windows 7'yi flash diskten kuramiyorum.

Dvd okuyucu da yok pcde. Win7'yi "win to flash" dene programla flasha aktariyorum ama buradan kurulmuyor, hep hata veriyor. 2 farkli bilgisayar da denedim, farkli flashdisk denedim, farkli isletim sistemi denedim, yok hicbir sekilde olmuyor. Baska bir program var mi bu yapabilecegim bildiginiz ya da nasil cozerim isi? Pc de iso olarak kayitli win7 64bit var. Fakat formatlayarak kurmak istiyorum, uzerine 2. olarak degil.

rufus dene. defalarca kullandım sorun çıkmadı hiç.

  • sutlu nescafe  (16.05.15 23:16:27)
usb belleğe, indirdiğiniz windowsu
doğrudan değil, microsoftun usb dwd tool programı ile kopyalamanız gerekiyor. flaş bellek sandisk olmaması lazım. çünkü sandisk flaş bellekleri çıkarılabilir disk olarak görmüyor pc, harddisklerin olduğu kısımda görüyor. program ile kopyaladıktan sonra yeniden başlatıp biosta boot menüden flash bellek ile bilgisayarı başlatmanız gerekiyor. masaüstünden kurulum yapılamıyor malesef.

öncelikle bu linkten: wudt.codeplex.com/ windows usb dwd tool programını sağ tarafta bulunan büyük mor ''download'' yazan kutucuğa tıklayarak indirin.

vediğim linkten windows usb download tool programını kurduktan sonra aşağıdaki videonun 02:20 'nci dakikadan sonrasını uyguluyorsunuz. zaten daha önce windows u iso uzantılı olarak indirdiniz sanırım.
www.dailymotion.com/video/xqhyc0_windows-7-usb-dvd-tool-ile-kurulum-diski-hazirlama_tech
  • sehirbezgini  (16.05.15 23:31:25 ~ 23:38:45)