israil nefreti

Turk milletinin israil nefretinin kokeni nedir?

başka dinden olmaları, sadece israil değil türk milleti müslüman olmayan hiçbişeyi sevmiyor

  • masa penisi  (16.05.15 22:13:36 ~ 22:13:54)
revivo'nun galatasaraya attığı frikik golü.

  • kasa kasa berg  (16.05.15 22:14:44)
temel referans dini sebepler,

bir de filistin bölgesinde egemenlik kuran bir devlet olduğu için, ''filistin/osmanlı/eski topraklarımız/eski müslüman ahalimiz üzerinde at koşturan yahudiler'' bilinçaltı travması var, nefret edenlerde.

bir de tipik müslüman/türklerin yahudilere karşı daha fazla antipatisi var, örneğin israil yahudi değil hristyan bir toplum olsaydı ve filistinde değil de mesela, iran'ın doğu bölgelerinde filan olsaydı bu kadar fazla nefret duyulmazdı gibime geliyor.
  • wilhelmwasmuss  (16.05.15 22:16:16 ~ 22:19:08)
filistin'li halkla yaşanan sorunlardan kaynaklanıyor. o toprakların daha önce osmanlı devleti ne ailt olması ve o insanların da bir zamanlar bizim himayemizde olması nedeniyle normalden daha fazla etkileniyoruz. ayriyeten ulusal sularda mavi marmara gemisine yapılan saldırı da üstüne eklenince ortaya nefret çıkıyor malesef.

  • schrodinger in comagi  (16.05.15 22:23:06)
israil dediğin ülke katildir. birçok devlet gibi.

  • bigl0rd  (16.05.15 22:44:49)
türkler zaten kendisi dahil hiç bir milleti sevmez, ama oradaki durum biraz müslüman kardeşlerimizi oldürdüler olayı, hoş o müslüman kardeşler suriyeliler gibi türkiyeye gelse pis araplar ülkeyi istila etti olur.

  • kuzey li  (16.05.15 22:49:19)
Katil ve cani olmalari. Sorsan yahu olduklarini bilmeyen bile cikar, din konusu degil olay.

  • stavro  (16.05.15 22:58:33 ~ 22:58:44)
türk milletinin değil, müslüman aleminin nefreti o. katliam geyiği olsaydı israil düşmanı o şahıslar arapperestlik yapmazdı.

  • nawar  (16.05.15 23:10:54)
yahudiler

  • partizan  (16.05.15 23:38:48)
Çoluk çocuğa dahi yaptıkları zulüm.

  • greenplease  (17.05.15 00:08:46)
israil devleti ile ilgili. kökeni derin bir nefret olsa vaktinde o kadar yardım edilmezdi.

  • hkaan  (17.05.15 00:12:38)
@nawar,

yav he he, müslümanlar sadece farklı bir dinden oldukları için nefret ediyorlar zaten. osmanlı da yahudiler ispanya'da zulme uğrarken o yüzden sahip çıkmıştı.
  • del piero10  (17.05.15 00:16:00)
Lütfen izleyince
youtu.be

  • greenplease  (17.05.15 00:55:22)
1. si haberler çok gazlıyor milleti. lübnana savaşı intifa gazze bombordıman haberleri bire bin katılıp israil terör devleti rörörö gibi lanse ediliyor ama filistinlilerin okul bahcesine hastane catısından attıkları füzeler es geçiliyor. 2. si illuminati, abd asıl yöneten yahudi aileler var vs. gibi internet uydurmalarıyla kafayı bozmaları.

  • mrthany  (17.05.15 01:15:04)
Sevmek için neden ne? İsrail halkını kastetmiyorum. İsrail devletini sevmek için hiç bir neden yok.

  • spektrum9000  (17.05.15 01:17:26)
israil konusu türkiye'de sağı da solu da mümkün sınırlar içerisinde aynı tarafa doğru konumlandıran nadir konulardan biridir.

filistin halk kurtuluş ordusu, filistin genelinde hakim güç iken sol bu konuda duyarlıydı ve israil'i işgalci olarak görüyordu. hatta deniz gezmiş dahil birçok zamane devrimcisinin filistin'de kamplara katılmışlığı vardır. hamas'ın filistin'de gücünü arttırmasının ardından, sağda da dini hassasiyetler başgösterdi ve onlar da "müslüman kardeşlerimiz öldürülüyor" hassasiyetiyle israil düşmanlığı geliştirdi.
  • john lee hooker  (17.05.15 01:47:01)