e-haciz

sevgili arkadaşlar, öğrenim kredisi borcu nedeniyle banka hesaplarım bloke olmuş. para çekemedim, kirayı gönderemedim. şimdi araştırıp sorgulayınca uyandım.

şimdi ne yapmak lazım? borcu tahsil etmemişler, sadece bloke konmuş. şöyle bir sıkıntı var, vergi dairem izmir'de, ben izmir'de değilim.

yapılandırma işlemi yapılıyor mu? buradan yapabilir miyim? babam yapabilir mi oradan? babam bütün borcu oradan ödeyebilir mi? yoksa benim mi ödemem lazım?

yaşadığın yerdeki herhangi bir vergi dairesinde ödeyebilirsin. babam oradan da ödeyebilir. yapılandırma konusunda is emin değilim. olması lazım herhangi bir vergi dairesinden ama vergi dairesi ile konuşsan daha iyi olur. yapılandırmayı sen şahsen veya vekaletle babana yaptırabilirsin

  • izaleisuyuu  (16.05.15 13:58:55)
kaç sene geçti üzerinden acaba? ben de yakında zamanda benzer bir duruma düşeceğim sanırım.

  • hb  (16.05.15 14:39:56)
attım fava cevapları bekliyorum.

aynısı benim de başıma gelecek bir gün. 2013 eylülde borcum başlıyordu, daha bir kez bile ödemedim.
  • leni 09  (16.05.15 14:45:45)
ben 2012 diye hatırlıyorum. şöyle söyleyeyim, 5800 civarı ödenmemiş borç, 2300 civarı ödenecek, 1200 de faiz var.

yazın askere gideceğim diye yapılandırmak istememiştim, ben yokken babam ödemek zorunda kalmasın diye. şimdi biraz para yiyeyim dönünce kendim öderim demiştim. patladık şimdi.
  • bruges  (16.05.15 15:06:53)