yeni girdiğim işten çıktım, doğru mu yaptım?

can sıkıntısı yüzünden sırf eve 1 dk mesafede diye bir otele resepsiyonist olarak işe başladım pazartesi.

ilk kez bu işle karşılaştığım için de yavaş yavaş öğreniyordum programı (sispar)

normalde 15er dakikalık 2 molaya sahibiz fakat ben kullanmıyordum ihtiyaç duymadım diye. bugün de (resepsiyonda 2 kişiyiz) ben arka bölmeye geçtim ve telefonumda biraz buraya falan bakayım dedim.

o sıra otelin ortağı geldi napıyosun sen dedi. dedim oyun oynuyorum telefonda. (mola vermişim, istersem parende atarım)

demek oyun oynuyorsun, lobiyi paspaslayacaksın dedi. ben de paspaslamıyorum dedim. bağırdı çağırdı, hiç oralı bile olmadım; aldım ceketi çıktım.

diğer yanımdaki eleman "arada öyle yapar o, takma sen onu vs vs" dediyse de ben tınlamadım ve ceketi alıp çıktım.

böyle denir mi lan adama? böyle ceza verilir mi? askerde bile böyle bir ceza görmedim ben; neyin kafasını yaşıyor bu adam?

iyi yapmışım dmi? zaten sahipleri de dağdan kaçkın heriflerdi.

İyi yapmışsın.

  • nucleon  (14.05.15 23:33:06)
iyi yapmışsın sikerler öyle işi ciğeri beş para etmez heriflerle çalışılmaz.

  • Ufuk  (14.05.15 23:33:20)
iyi yapmısın moladasın sonucta

  • 000000  (14.05.15 23:33:22)
Cok iyi yapmissiniz. Askerklik mi yapiyoruz o nasil is yeri? Ceza da ne?

  • stavro  (14.05.15 23:35:47)
iyi yapmışsın moladayken yaptığın şeye karışmak nedir ya

  • oddyseus  (14.05.15 23:36:05)
Oyun sensin paspas da sana girsin demediysen olmamış git söyle öyle bırak.

Adama bak oldu mola da hazır ol da duralım istersen
  • indescribable  (14.05.15 23:36:10)
ahaha çok iyi yapmışsın walla.Adama bak ya..

  • tsubasa  (14.05.15 23:39:00)
verdiğiniz destekler için teşekkür ederim. şimdi evdekilere ne dicem onu düşünüyorum, gerçeğini söylesem bizimkiler oraya gitmeye hesap sormaya falan kalkarlar. olay büyüsün istemiyorum, zaten gıcık oldum iyice olay büyüyecek daha da üstelersem.

  • yollarbenibekler  (14.05.15 23:39:37)
iyi yapmışsın
üç kuruşluk adamlar işte

  • acckr  (14.05.15 23:39:39)
Bana göre değilmiş is dersin aileye

  • indescribable  (14.05.15 23:42:21)
Adamlar kölecilik oynuyorlar orda . Bana uymadi dersin

  • nucleon  (14.05.15 23:43:05)
cok iyi yapmissin +1

o pezevengin rahatliginin sebebi oraya ertesi gun yeni birini kolayca bulacagini bilmesi. senin gibi 2 tane daha adam girse orda ise 3.sunde bi hoop der kendine, adam olmayi ogrenir. Boyle boyle ogrenecekler de ogrenemeden gocup gidecek iste haysiyetsiz.
  • brkylmz  (14.05.15 23:43:45)
abi madem onu yapıcaksın, bi atar gider yapsaydın be. götüne sok otelini lan insana saygı duy önce diye bağırsaydın.

  • icim urperiyor  (14.05.15 23:43:54)
en iyisini yapmışsın.

  • stereoseyfi  (14.05.15 23:44:11)
@tolkien

adamlar keko. şimdi bizimkiler hak sormaya gittiğinde (annem veya babam) bunlar kesin olayı büyütecekler. eğer ben benim aileme karşı ses yükseltildiğini duyarsam, gözüm kararır.

kim ailesine bağırıldığında sinirlenmez ki söyle bakayım bana? bununla onların yaptığını aynı kefeye koyamazsın.

bizimkiler vurducu kırdıcı değildir, hukuksal yollara başvurmak isterler; onlar da bastırmak için göz korkutmak isterler. işte ben o zaman kusura bakma ama; dellenme hakkımı kendimde saklı tutarım.
  • yollarbenibekler  (14.05.15 23:48:58)
Ahshshshshs adamın ceza yöntemi iyiymis ha. Gerizekali. Molada olmadığın halde telefonla oynasan bile ceza olarak paspas yaptırmak nedir...

Ailenin karıştırma. Ayakta duramiyodum, yoruluyodum çıktım vs de. Ugrasmasinlar.
  • elorelia  (14.05.15 23:59:59)
patrona siktiri çekemeyen herkesin intikamını almışsın resmen
can sıkıntısı yüzünden işe girdiğimiz güzel zamanlar, gerçekten de vardılar bak hatırladım şimdi.

iyi yapmışsın tabii, egosu zedeli yavşağa gününü göstermişsin. süper yönetici zannediyordur kesin kendini
  • aritra  (15.05.15 01:01:48)
kanka çok iyi yapmışsın
ailene müşteriyle tartıştım çıktım falan dersin

  • patr  (15.05.15 02:10:58)
iyi yapmışın, karakterli biri olduğunu düşünüyorum. aynen devam.

  • eindaclub  (15.05.15 09:48:26)
iyi yapmışsın, ezdirme kendini, bunlar da senin gibi karakterli prensipli insanları gördükçe insanın değerini bilmeyi öğrenecek inşallah. neyse umudumuzu kaybetmeyelim.

  • sannora  (15.05.15 14:01:51)
çıkmak istiyormuşsunda bu durumu bahane etmişsin gibi geliyor bana,
adamın suatına bakıp oyun oynuyorum dersen "işi salladım ..ki ..şşağı salıyorum" manasına da gelir, molaya çıktım kafamı dağıtıyorum biraz deseydin adam gık diyemezdi, sen ise biraz ters gitmişsin adama, özetle zaten ayrılmak istiyormuşsun ayrılmışsın, aferim.

  • selam  (15.05.15 14:28:25)
@selam

basbayağı oyun oynuyorum dedim. dediğim gibi, molada parende bile atabilirim. sizde bu tırsmak nereden geliyor anlamadım. "işi sallamıyorum" manasına gelebilecek bir hareket yapılacaksa o da, molada değil iş esnasında oyun oynamak olurdu.

açıksözlüyüm, belki bu yüzden çok şey kaybedeceğim, kaybediyorum. ama asla moladayken oyun oynuyorum demeyecek kadar da "ay işimi kaybetmeyeyim" korkusuyla yaşamayacağım.

şu 4-5 günlük zamanda işime dört kolla sarıldım. vicdan azabı yaşamıyorum.
  • yollarbenibekler  (15.05.15 16:02:35)
Vicdanın rahat olsa gelip de bunu sormazsın iyimi yaptım diye, burada açık açık ve detaylı bir şekilde anlatıyorsun durumu ve tabii ki haklı görünüyorsun.

Açık sözlü falan değilsin bildiğin kurnazsın, moladasın ve istersen parende atarsın ve bu yöneticiyi falan da ilgilendirmez, madem yöneticiyi ilgilendirmez niye onu ilgilendirmeyecek bir detayı cevap olarak veriyorsun ki?

Açık sözlü adam moladayım, X dakikam daha var sıkıldım oyun oynuyorum der,
Adam senin ne yaptığını zaten görüyor, oturmuşsun telefonla bişiyler yapıyorsun. adamın sorduğu soru o değildi.

Sonuç itibari ile adama eksik bilgi vermişsin, mola da olduğunu belirtmemişsin dolayısı ile açık sözlü falan değilsin, kurnazsın sadece. Başkalarının gözünde kendini haklı duruma getirecek bir pozisyona oynamışsın olmuş bitmiş. Bence başarılı bir hamle, gerekçelerinde var dolayısı ile ayrılarak iyi yapmışsın. seveceğin bir iş bulma şansın artmış.
  • selam  (15.05.15 18:32:36)
oyun oynadığını söylerken 15 dakikalık molanı kullandığını belirtmiş miydin?

  • benim adim kerim hepinizi severim  (15.05.15 18:36:53)
@selam

sence oyun oynadığımı söyledikten sonra aklı sıra cezalandırmak için "paspas yapacaksın" dedikten sonra tartışmanın anlamı kalır mı? bu şekilde düşünen bir adamdan ne bekliyorsun, mantıklı bir tartışma mı?

buraya sordum çünkü o an kendimi iyi hissetmek, başkalarından destek görmek istedim. neyin kurnazlığını yapacağım tanımadığım insanlara karşı?

buradaki insanların görüşlerine değer veriyorum, destek hissetmek istedim o kadar. sana da bir tavsiyem, insanları kurnazlıkla suçlamadan önce biraz yumuşak davran. bazı insanlar olduğu gibi olayları anlatabiliyor çünkü.
  • yollarbenibekler  (15.05.15 19:55:24)