9 yıl sonra evdeki interneti kapattım

Giremeyince garip hissettim ancak bilgisayarın başında saatlerce takılmamı engelleyeceğim için mutluyum. Telefondan az da olsa girip ihtiyaçlarımı karşılarım, geri kalan boş vaktimide çöpe atmam diye düşünüyorum.
Size de tavsiye ederim kapılmayın şu yeni çağın hastalığına, kendinize ve sevdiklerinize vakit ayırın. SPOR YAPIN.
düşünceleriniz nedir interneti kapatmak hakkında?

zamanin otesinden gelen edit +1
kullanimindan sen sorumlusun. ama senin icin boylesi daha iyiyse bize yargilamak dusmez.

  • Sarix  (13.05.15 20:10:50)
sigarayı yeni bırakmış, duman avcısı gibisin.

  • kuzey li  (13.05.15 20:18:00)
Senin bu dediklerini avuç içindeki alet ile zaten yapıyorum ben, bilgisayar kullanmak dediğin bumu yani? Alışveriş ve fatura ödemek mi? Saatlerce pc oyunu oynamayıp gelipte şöyle böyle deme bana bağımlılıktan bahsediyorum, sende olmaya bilir ama bir kafanı kaldırıp bakarsan saatlerini bilgisayar başında geçiren insanlar çok uzakta değiller.
interneti tamamen mi kötüledim ki bana teknolojiyi savundun şimdi? E ben orada ihtiyaçlarımı (sosyal medya, fatura ödemek, alışveriş) telefon ile hallediyorum yazmışım demekki tamamen hayatımdan çıkartmayıp azaltmışım hemde baya bir.
sen yine alışverişini yap tabi yapma diyemem ama hobi olarak yap.
  • six packsiz  (13.05.15 20:21:55)
@Kuzey Onuda içmeyin bak, gözümde farkı yok ikisinin. Zararlı bağımlılık değil mi sonuçta?

  • six packsiz  (13.05.15 20:23:58)
asla yapamam.

  • crimson king  (13.05.15 20:24:57)
sen yokken buralarda parti yapcaz.

  • shotgunwoman  (13.05.15 20:32:58)
@shotgunwoman oo hemen sevinmeyin pcdeki neti kapadım tel. Hala duruyor

  • six packsiz  (13.05.15 21:03:19)
hayırlı olsun birader. takıl kafana göre, ha ben kapamam o ayrı da, çok kafa açmış arkadaşlar, yok çağdışılık falan.

  • feel the blanks  (14.05.15 00:47:20)
Biraz irade sorunu gibi geliyor bana böyle şeyler. İstediğim zaman kitap da okuyorum istediğim zaman 5 saat Aralıksız internette de dolanıyorum. Ama her seferinde bir şey Öğrenerek kapatmış oluyorum. Verimli kullanıp kullanmamak insanın elinde olan bir şey.

  • amelie poulain  (14.05.15 01:09:48)