sahibinden.com, hepsiburada'dan alışveriş yaptıktan sonra...

Şimdi hepimiz buradan alışveriş yapıyoruz. Ürün elimize geldikten sonra da siteye yeniden giriş yapıp, "ürün geldi, satıcıya parayı aktarabilirsiniz" şeklinde onay veriyoruz. Diyelim ki iyi niyetli davranmayıp, ürün elimize geldiği halde, paranın satıcıya aktarılması konusunda onay vermezsek ne olur? Bu siteler, bunun önlemini nasıl alıyorlar?

belirli bir süre sonra otomatik onay veriyor site. o süre zarfını sana itiraz etmen için tanıyor. sen ne itiraz ediyor ne de onay veriyorsan o zaman parayı satıcıya veriyorlar.

  • hb  (13.05.15 14:25:00)
kargo alırken attigin imza, ayrica kotu niyetli niye oluyoruz ?

  • kamyonsans  (13.05.15 14:26:13)
onay vermeniz için gereken 3 iş günü gibi bir süre var, bu süre içerisinde ürünü aldıktan sonra bir iki gün kullanma şansınız da oluyor ama siz vermezseniz o süre içerisinde onayı, sistem sizin yerinize otomatik onay veriyor.

bir sıkıntı çıkarsa da üründe veya kargoda, bu süreden önce hem satıcı hem site ile konuşup bildirmeniz lazım, para satıcıya geçerse çok geç olabilir.
  • dysbaricosteonecrosis  (13.05.15 14:26:37)
get sisteminden bahsediyorsun sanırım.
bir süre sonra otomatik onaylanıyor. ürünü beğenmediysen geri gönderip kargo bilgilerini girmen lazım.

  • peggy  (13.05.15 14:28:14)
  • 1adam  (13.05.15 14:28:45)
aslında ben bir ürün almak değil de satmak istiyorum. o halde dolandırılma riski bu şekilde en az seviyede oluyor değil mi? Kısacası, gönül rahatlığıyla ürün satabilir miyim?

  • biz siz onlar bensiz daha mutlular  (13.05.15 14:33:34)
tabii ki daha güvenli. yalnız komisyon ödersin..

  • peggy  (13.05.15 14:35:34)