Tüketici Hakem Heyeti dosyamı kaybetmiş

7 ay sonra noldu benim bu başvuru diye e-devlet üzerinden sorguladım kaydınız bulunmamaktadır dedi. E-mail attım hakem heyetine, kaydınız bulunmamaktadır dediler. Onlardan aldığım damgalı dosya numarasını taratıp e-maile ekleyip tekrar gönderdim yine aynı kaydınız yok dediler. 7 ay boşuna mı bekledik yahu? Napmak lazım, gidip kavga mı etmeli?

bu durumu söyleyip elinizdeki belgenin fotokopisini verin. 7 aydır bekliyorum, resmi belgeyi kaybettiniz savcılığa suç duyurusunda bulunurum deyin. gerekirse yeniden işleme alıp öncelikli olarak hallederler.

  • dahili meddah  (12.05.15 10:36:39)
dahili meddah +1

ama iyi korkutun gözlerini, burdan çıkışta savcılığa gidiyorum bilginiz olsun fln deyin.
  • trajikomix  (12.05.15 12:19:36)
tüketici mahkemelerinde sıklıkla yaşanan bir olay. savcılığa giderseniz memurların başına biraz ekşinir, önce tatlı dille sonra savcılığa şikayetle tehdit edin. bir adalet personeli tüketici mahkemesi çalışanı olarak savcılıkla tehdit et cümlesini gülerek okuyorum buradan :D
yemiş bi halt iş bilmezler ama yoğunluktan olabiliyor. üzerinde durun sadece atarla giderle bi şey gelişmez.

  • bana da mi lolo  (12.05.15 13:31:15)
belgelerinizin fotokopisini tekrar dilekçe ekinde teslim edin. dilekçenin en üst kısmına ve içeriğine, evrakların kaybolduğunun söylendiğini bu nedenle geçmiş 7 aylık süreçte göz önüne alınarak öncelikli inceleme yapılmasını talep ettiğinizi büyük harflerle yazın.

hatta tüketici hakem heyetine bu konuda ayrıca şikayet dilekçesi verebileceğiniz gibi başvurunuza alacağınız cevaba göre bimer'e de şikayet edebilirsiniz. bimer şikayetleri bekletmeksizin çok hızlı bir şekilde işlem yapmaktadır. ancak, ilgili heyetin bunu göze alabileceğini zannetmiyorum.
  • aporrhais pespelicani  (12.05.15 16:17:53)