kadınlar doğurunca ayakları mı büyüyor?

bugün böyle bişey duydum. ne biliyim saçma geldi. var mı böyle bişey?

Doğurunca değil de hamileyken özellikle son zamanlarda şişer ayaklar ödemden dolayı. Sonra iner ama geri. Öyle olsa 7-8 tane çocuk doğuran kadınlar 45 numara ayakla gezerdi.

  • hala mi ceren yahu  (12.05.15 00:18:22)
rahimi gevseten hormonlar ayakta bulunan baglari da gevsetiyor ayrica agirlik artisiyla da ayak kavsinin cokmesi/duzlesmesi oluyor. buyutur sonuc olarak

  • fallopian  (12.05.15 00:33:24)
ablam 9 ay önce doğum yaptı. ve her ayakkabı giydiğinde ayaklarının büyüdüğünü iddia ediyor ama ben inanmıyorum.

  • sheridans  (12.05.15 00:52:45)
Eşimin annesi 3 çocuk doğurmuş ikisi ikiz şu anda ayakları 36 numara. Benim anneminkiler 1 numara büyümüş 39 olmuş ama annem doğumda aldığı kiloları verememiş eşimin annesi vermiş. Kiloyla da büyüyor ayak.

  • sta  (12.05.15 00:57:58)
bazı kadınlarda evet. teyzemin de 3 senede ! ikizler + 2 çocuktan sonra hala 36 ama kilo alma verme ve hamileliğin hormonal dengesiyle ayakları büyüyen çok kadın var. annem tosun gibi doğurur her çocuğu son dönem yerinden kalkamayacak kadar kilo alır (gerçi hepsini de verir) her çocukta bir dişi gitmiş, ayaklarına bişi olmadı.
ayrıca ayak büyüyüp küçülebilen bişey, benim kilo verip sıkılaştığım dönemlerde küçülüyor ayaklarım :) bu kadar da dengeli bir vücudum var

  • niye ama  (12.05.15 01:32:14)
Kiloyla alakalı. Yengem, kuzenim, öğretmenim, arkadaşım, teyzem için konuşuyorum. Ayakları büyümedi ve şu an fazla kiloları yok. En kilolusu 62. Diğerleri hep 50 civarı.

  • mornie  (12.05.15 01:53:51)
@cigerdelen, nedir bu asabiyet kuzum? Ben o cevabı yazarken verilmiş bir hiç bir cevap yoktu, senin cevabınıda gönderdikten sonra gördüm, sana yalancı dediğimi de nereden çıkardın? Benim anneminde 3 yaşayan 3 ölü doğumu 4-5 de düşük ve kürtajı var, 35,5 numara ayakları hala. Şimdi anne ayağı mı yarıştıracağız yani :) ?

  • hala mi ceren yahu  (12.05.15 02:16:30 ~ 02:20:24)
evet, dr. ler söyler, genellikle kalıcı olarak 1, 1,5 numara büyür ayaklar.

  • olivia  (12.05.15 02:21:59)
Gerçekten de öyle derler doktorlar. Herkesinki aynı büyümüyordur ama. Nasıl ki bazıları doğum kilolarını geri veriyor, bazılarının kiloları yapışıp kalıyor; bu da bünyeye bağlıdır. Genlerinde varsa çok büyür, yoksa az büyür ya da büyümez herhalde.

  • aychovsky  (12.05.15 03:49:02)
Çocuk sahibi olma isteğimi tamamen silip atan son nokta bu oldu vay be

  • isimmisimyok  (12.05.15 07:31:21)
doğum ayakları büyütmüyor, ayakları büyüten kilo artışı arkadaşlar. doğumda alınan fazla kilolar genellikle sonrasında verilmiyor ya ayaklar büyüyor diye düşünülüyor. halbuki tek büyüyen ayaklar değil. sorsanız "ayağım büyüdü" diyenler doğum öncesi giysilerinin de küçük geldiğini söyleyeceklerdir.

3 doğum yaptım, benim ayakkabı numaram hiç değişmedi. gebelik süresinde bile eski ayakkabılarımı kullanabildim.
ne zaman yaş ilerledi eskiye oranla kilo artışım oldu işte o zaman ayakkabı numaram da beden ölçümle birlikte değişti.

ek: yaş ilerledi dedim ama yanlış bilgi olmasın. kilo artışım yaşla ilgili değil aslında. safra tembellik ediyor, benim yaşam koşullarım değişti yeme düzenimi sapıttım filan.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (12.05.15 07:31:36 ~ 07:36:51)
annemin gebeyken 1 numara büyümüş kalmış
benim hala büyümedi (33. haftadayım)
çoğunlukla gördüğüm gebelikte büyüyor, daha sonrasında normale dönüyor
  • la noix  (12.05.15 08:00:06)
teyzemin ilk gebeliğinde 35'ten 36 ya, ikincisinde 36 dan 37ye çıktı ve hala da 37 numara giyer.

kendisi 34 beden.
  • physcos physcos  (12.05.15 11:20:06)