[]

görme özürlüler için kitap okumak

bunu yapan var mı ya da bilgisi olan? ankarada milli kütüphanede varmış. herkes yapabiliyor mu acaba? koşulları nedir? orda galiba stüdyoda okunuyor.
sesli kitap gönüllüleri var bir de, evde okuyabiliyorsun. bu kitaplardan sadece ankara ve istanbulda mı faydalanabiliyorlar? başka şehirlerde durum ne ki? gibi birtakım sorular.. 
valla bi site vardi bakıcam simdi linkine yanlıs hatirlamiosam gorme engelleriler
icin kitaplar vardi hani kabartmali oluo kendi kendilerine okuyorlardi.

  • all girls dream  (05.09.09 19:09:02) 
söledigim seyi bulamadım lakin

www.kitapdinlermisin.com
seslikitapgonulluleri.com/
www.engellilermarketi.com

gibi seyler bulabildim.
  • all girls dream  (05.09.09 19:12:43) 
ben ankarada altı nokta körler derneğinde yapıldığını biliyorum. bir odada ders kitabı okuyup kayıt yapılıyor, onlar sonra çoğaltılıp görme engelli arkadaşlarımıza veriliyor. yani kaset veye cd çıkartılıyor. oraya gitmenizi tavsiye ederim. zira görme engelliler için yapılabilecek fazlasıyla şey var orada.


  • Polat  (05.09.09 20:32:09) 
Bizim üniversitenn (Anadolu Üni.) kütüphanesinde de böyle bir bölüm var. Bir ara benm de bir katkım olsun dedim başvuracaktım ama okumam yeterli değildir diye vazgeçtim, cesaret edemedim...


  • thesL  (06.09.09 01:54:19) 
sözlükten nerahat'a ula$ın. Kendisi bu i$in içindedir. Selamımı söyleyin yeter. ;-))


  • robinbook  (07.09.09 00:18:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.