kedimi yıkayayım mı?

Merhaba,

5 yaşında bir kedim var. 5 yıldır benimle yaşıyor.
Kedilerin yıkanması çok doğru değil diye ve hayvan hiç evden çıkmadığı için 5 yıldır yıkamadım.
acaba bir kere yıkasam mı?

ne gerek var ki?

yalanmıyor mu?
  • mea maxima culpa  (09.05.15 17:55:45 ~ 17:55:51)
yıkama

  • sta  (09.05.15 17:56:05)
ben bir kez yıkadım ama çok zorlandım. daha önce kedi yıkama deneyimlerini okuyup öyle yıkayabilirsiniz. bir de mutlaka ama mutlaka iyice kurutmanız gerekiyor.
edit: bir de yıkamak için gerekli malzemeleri edinmenizi öneririm.kedi şampuanı vs. gibi. yoksa hacı şakir'le yıkayacaksınız. gerçi biliyorsunuzdur fakat yine de yazmak istedim.

  • rakicandir  (09.05.15 17:56:57 ~ 17:58:14)
Keyfi olarak yıkama. Bitlenince traş edersin falan ancak o zaman yıka. Ya da tuvalete düşerse :P

  • harzem  (09.05.15 17:58:46)
tüyleri çok uzun yalanırken çok zorlanıyor hayvancağızım :D çok dökülüyor tıraş yaptırmak istemiyorum hayvana ezivet resmen. sanki biraz kokuyor gibi geldi bir de o yüzden sordum yoksa ben de pek yıkama taraftarı değilim. PEki kuru şampuanlar nasıl sizce kullanan var mı?

  • keneabidin  (09.05.15 17:58:55 ~ 18:04:58)
tüylerin yapışmalar veya keçeleşmeler varsa yıkamak yerine veterinere götürüp makinayla kazıtın.

cevap : çok pis bir yere girip çıkmadıysa yıkamayın.
  • false pretension  (09.05.15 18:20:49)
Kirlenirse yıka da şu an durduk yere yıkama.

  • Lim5  (09.05.15 18:53:44)
yıkama sakın.

  • burberry  (09.05.15 19:02:43)
@aşksız
kedi pudrası diye bişey mi varmış
aahahaha yahu bu kedilerin herşeyi komik geliyor bana.
  • titiraprap  (09.05.15 19:03:54)
kuru şampuandır o. kokulu pudra gibi bir şey.

fi tarihinde almıştım. 1-2 seferden fazla kullanmadım.

sokakta bulup eve aldığım bir van kedisinin rengini griden beyaza döndürmüştü :) hatta zavallının bulandığı yağları filan epey temizlemişti.

tavsiye ederim.

kedinin dökülen tüyleri için de veterineriniz vitamin, takviye verebilir sanırım.
  • mea maxima culpa  (09.05.15 19:30:35)
eğer suyu sever ve hoşuna giderse evet yok istemezse zorlama. sen bir bunu öğren ona göre hareket et kedilerin yıkanması doğru değil diye bir şey yok sonuçta suyu seven kediler de var.

  • le fantome de l opera  (09.05.15 20:04:45)
yıkama sakın

  • cahit tomruk  (11.05.15 14:54:25)