Ahşap masa üzerindeki beyaz lekeler

Birkaç saat önce lahmacun siparişi verdim. Lahmacun kutusunu ahşap masa üzerine koydum, kutu da epey sıcaktı, sıcaktan nemlenmiş, buharlanmış. Yemek bittikten sonra kutuyu kaldırdığımda masa üzerinde bembeyaz lekeler oluşmuştu. Hemen kolonyalı mendille sildim ama çıkmıyor. Masa ahşap, pahalı sayılır, diğer mobilyalar ile takım. Düzeltebilir miyim bunu, ne yapmak lazım?

Lekelerin üzerine kolonya döküp çakmakla yakın lekeden eser kalmaz

  • duhan  (08.05.15 22:15:40)
@duhan masadan eser kalır mı? o da önemli bir nokta...

  • benim adim kerim hepinizi severim  (08.05.15 22:45:34)
@kerim kaç sefer yaptım yangın falan çıkmadı merak etmeyin :)

  • duhan  (08.05.15 22:57:42)
@duhan: valla senin söylediğini yapmaktan çekindim biraz :) başka bir yerde saç kurutma makinesi önermişler, onu uyguladım. işe yaradı gibi, leke epey azaldı, belli belirsiz biraz kaldı. onu da yarın çıkarmaya çalışacağım, bu saatte komşuları makine gürültüsü ile rahatsız etmeyeyim.

aşağıdaki sitede uygulama örneği var:

www.turuncuoda.com
  • neyehbe  (08.05.15 23:07:20)
Çekinmekte haklısın biraz pratiklik istiyor benim dediğim işlem ama sorunsuz gideriyor :) neyse senin denediğin yöntemle de geçmesine sevindim.

  • duhan  (08.05.15 23:13:07)
Kolonya +1

  • denizrocket  (09.05.15 00:07:24)