Muhabbet Kuşunda Boyun Dönmesi?

Kız arkadaşımın 15 küsur yaşında bir muhabbet kuşu var. Boynu dönmüş (ayrıntısını ağlamaktan anlatamadı, ama zaten konuyu cevap yazabilecek kadar bilen neyi kast ettiğimi anlar herhalde).

Kız arkadaşım veterineri aramış, veteriner yaşı çok ileri olduğu için yapılabilecek bir şey olmadığını söylemiş. Evet, hayvancığın yaşı ileri, ama belki bir tedavisi vardır, bir şey yapılabilir. Ne dersiniz?

o yaştaki hayvana dokunmak her şeyi daha kötü eder gerçekten. ömrü 4-5 sene olduğu halde 15 sene yaşamış, hiç karışmadan son günlerinde mümkün olduğunca mutlu ve rahat olmasını sağlayın bence...

  • mutevazi  (08.05.15 22:05:10)
benim de muhabbet kuşum böyle olmuştu.
bundan sonraki hayatı çok kısa sürdü

  • rakicandir  (08.05.15 22:08:48)
Sallabaş denen bir hastalık varmış sanırım. Ancak farklı sebepleri olabiliyor. Kan testiyle anlaşılıyormuş. Bu konuda güvercin forumlarıdan çok bilgi var.

  • zombi  (08.05.15 22:35:27)