Hangi işi tercih edersiniz?

Aylık 5000 küsür maaşla haftada 5 gün / 40 saat çalışmak mı yoksa aylık 12000 üzeri maaşla haftada 6 gün / 55+ saat, bazen pazarları da çalışmak mı?

hangisini tercih edersiniz? niye? 1i tercih ediyorsanız 2yi tercih etmeniz için ne kadar maaş gerekir? 2yi tercih ediyorsanız 1i tercih etmeniz için ne kadar maaş gerekir?

1 secerdim. ben calismak icin yasamiyorum, yasamak icin calisiyorum e 5000 de beni kurtarir.

  • fraise  (08.05.15 20:17:54)
ilk isi secerdim, 2. de sikseler tam olacakmis.

edit: sorunun devam kismina verilebilecek bir cevabim yok, kistasim maas degil.
  • anarquia  (08.05.15 20:18:17 ~ 20:23:12)
Öperler efendim o ikinci işte
Açıkcası su an bencileyin gereksiz bi aktivite

Bu kadar çalışmaya karşıyım

1.
  • cecilia  (08.05.15 20:18:51 ~ 20:19:49)
sorunun devam kısmını cevaplayan yok... seçmediğiniz işi seçmek için kaç para istersiniz?

  • benim adim kerim hepinizi severim  (08.05.15 20:20:57 ~ 20:21:36)

bu durumda hayatın resmen iş oluyor. kendin için yaşamak lazım bir iş için değil. hele bir de başkasına çalışıyorsan asla çekilecek çile değil. kendine çalışıyorsan da biraz açgözlülük bence daha fazla daha fazla diye. sonu yok.

ayrıca bu maaş benim için yeterli. yani ayda 15000 çalışıp jaguara binme gibi bir dileğim yok
  • arphenion  (08.05.15 20:25:25)
5000 yeterli bir rakam. haftada 6 gün 10 saat çalıştıktan sonra ayda 20 bin alsam da önemli değil. harcayamam ki?

  • mattiadestro  (08.05.15 20:29:24)
2. para benim için önemli.

  • kuzey li  (08.05.15 20:29:36)
55+ saat niye çalışayım ya, 100 bin lira kazansam ne olur? ne yapacağım o parayı? tabii ki ilkini tercih ederim.

maaşlı işte zengin olunmaz, dolayısıyla ikinci işi hiçbir şekilde tercih etmem. bu kadar yoğun bir tempoya 20-25 bin lira maaş verirlerse "evet" derim anca. bir ya da iki sene dişimi sıkıp güzel para biriktirir, ev alırım. haftada 6-7 gün çalışacaksam hayatımın anlamı ne, skerim öyle işi.

ha ilerde mecburen böyle çalışmak zorunda kalabilirim, değil 20 bin 2 bin lira bile alamam belki ama o ayrı bi konu. bana böyle bi soruyu patronum falan sorsa "dalga mı geçiyosun, tabii ki birincisi" derim. aynı zamanda hobim, yapmaktan çok keyif aldığım bi şey değilse haftada 40 saatten fazla çalışmak istemiyorum ömür boyu. umarım buna uygun, güzel, rahat edebileceğim bi iş bulurum. bu tmebellikle o da imkansız ama.
  • der meister  (08.05.15 20:44:42)
Genç yaşta ikinci işi yaparım. Yaş ilerledikçe birinciye kayarim. Yaş ilerledikçe dediğimde 40 tan sonra falan.

  • bokmuhendisi  (08.05.15 21:49:44)
Ababm ikinci işi yapıyor ve pazarları fiks. Maaşı da bir sıfır eksiğinden biraz dha hallice. Bence bir süre ikinci iş yapılabilir.

  • phoenixboy  (08.05.15 23:55:53)