domates salçasıyla makarna sosu

olur mu? domates kalmamış salçaya azıcık su koysam kıyma maydanoz baharat falan derken öyle olur mu acaba?

Ben yıllardır öyle yapıyom zaten. İşim yok bi de gerçek domatesten sos yapmaya mı uğraşacam. Gayette güzel oluyo.

  • büyük engizisyoncu  (08.05.15 19:05:20)
Öyle salçalı makarna oluyor zaten.

www.google.com.tr
  • angelus  (08.05.15 19:06:32)
olur tabi ki salçayı yakmadan ayrı biyerde kaynattığın sıcak suyla açarsın üstüne sevdiğin baharatları eklersin. tereyağ varsa koklatırsın hafif o da bağlayıcı olur. Varsa fesleğen yada kekik...

  • gis  (08.05.15 19:06:45)
Koy ama az koy ekşi olmasın

  • rubiks cube  (08.05.15 19:08:02)
bi de son olarak bunları sos tavası yada tavada yap tabi ama asıl önemlisi
sarmısak!!!
must!
  • gis  (08.05.15 19:08:39)
Yağ koyun tavaya varsa tereyağı. Sevdiğiniz miktara ve makarna miktarına göre bir kaşık iki kaşık hatta 3 kaşık salça koyun eze eze biraz pişirin. 2-3 dk takriben. Sonra 5-6 kaşık haşladığınız makarnanın suyundan ilave edin bağlasın. Biraz da öyle pişirin karıştırıp göz göz olunca homojen olunca süzdüğünüz makarnayla karıştırın. En güzel makarna bu zaten. Canım çekti yapcam şindi:d

  • pshasha  (08.05.15 19:13:43)
çok üzel olur tabi, olma mı? benim de canım çekti namıssızlar!

  • Hersheys  (08.05.15 20:04:01)