Masaüstü pc Ekranda görüntü yok

selamlar arkadaslar uzun suredir acmadıgım bır oyun bilgisayarım vardı acmaya calıstım ekrana goruntu gelmedi..

ramlerı değiştirdim elimde baska ramler vardı gene goruntu gelmedı işlemci sogutucusunun macununu falan yenıledım .. acılmama sebebı ne olabilir ekran kartının ısıgıda yesıl yanıyor bır sorun gostergesi bulamadım ben ne yapsam

ramleri çıkarıp çalıştır. bios pili var, onu çıkarıp çalıştır.

Sesleri tanıman lazım. Hdd yi yükletyebiliyor mu,

Çözüm olarak önce ekranda mı sorun var yok onu anlamak lazım başka pc ye takıp ya da başka ekranı getirip ya da bir şekilde telfon ekranına filan bağlayıp. Bence monitörde sorun yoktur.

Ramleri çıkarıp çalıştırıcan ekrana uyarı gelmesi lazım.

hddnin kablosunu da çıkarınca hdd yok tarzı gir şey demsi lazım.

Yani sorun hdd işlemci ram mi bunları anlamak için hepsini tek tek bakmak lazım ama şimdi düşündüm de sorun anakart gibi.

Anakartta sorun varsa anlamak çok zor. Elektriği iletyir bozuk olsa da genelde, o yüzden fanlan döner.

PSUda da sorun olabilir. Fanı dönyor mu onun? Kirlenmiş olabilir o da.
  • Cursed Chico  (07.05.15 21:46:06)
Ekran kartı gitmiş olabilir, monitörü on board ekran kartına bağlayıp öyle dene bir.

  • inheritance  (07.05.15 21:49:27)
hiç olmadı parçaları kasadan çıkart uzay kur, olmuyorsa gel

  • patr  (08.05.15 15:13:30)