Piyasadaki en iyi windows phone hangisi ?

Arkadaşlar markası önemsiz. En gelişmiş ve yeni, windows işletim sistemine sahip telefon hangisi acaba ? Bir de nokia lumia serisi içinde en yeni ve gelişmiş olan modelinin hangisi olduğunu merak etmekteyim.

en yeni işletim sistemine derken?
yakında windows 10 geliyor işte ona uyumlu telefonlar çıkacak, şimdi ki windows phonelar tabi ki rezalet ötesi nokia'nın rengarenk telefonları.

  • metket  (07.05.15 14:30:47)
Soruyu düzenledim, noktalama işareti hatasından yanlış anlamışsınız :) Piyasadaki en yeni ve gelişmiş telefonu soruyorum.

  • memories  (07.05.15 14:32:42)
Lumia 1520 ve Lumia 930 var gelişmiş olarak.
En yenilerden lumia 830,640,640 xl var

  • Cyberpunk2077  (07.05.15 14:36:59)
lumia 930-1520-830 falan bunlar fena değil işte.

yazılım mı test ediceksin hayırdır =)
  • metket  (07.05.15 14:41:53)
Yok hocam, telefonum paramparça olunca yeni bir telefon arayışına girdim. Lumia seriside hem fiyat açısından diğer akıllı telefonlara göre daha uygun olması, hem de bazı teknik özelliklerinden dolayı ilgimi çekmiş bulunmakta :)

  • memories  (07.05.15 14:44:28)

fiyatlarını ve ozelliklerini tam bilmesem de

930 4g destekli. yalnız hafıza 32 gb arttırılamıyor. 2 gb ram 2.2 ghz işlemci 2400 amper batarya dahili kablosuz şarj ve 5".

1020 bildiğin yarı pro kamera.

1520 tabletimsi.

920 ise bunların ortalamsı gibi.

bir tekno markete gidip görerek karar vermende fayda var.
  • ismayil  (07.05.15 14:45:40)
nexus 5'e al bırak windows phone'u =)

  • metket  (07.05.15 15:12:18)
en iyisi 1520, biraz kısılmış en yakın düzeyde olanı 930

1020 kamera dışında üst düzey değildir. o kameraya rağmen işlemcisi yetersiz olduğundan da 4k video çekemiyor. optik görüntü sabitlemede de 1520 kadar iyi değil ve 1520 kadar iyi ve surround ses kaydı yapamıyor. kısacası kamerada daha iyi demek bile yanlış, sadece fotoğrafta daha iyi 1020.
920 ise çok eskilerde kaldı, çıktığında en iyiydi tamam ama artık bunların ortalaması filan değil ismailin dediği gibi.

beklersen bu yaz windows 10 ile birlikte yeni amiral gemisi çıkacak. wp 8.1 ile piyasaya sürmemek, bir anda yeni cihazla işletim sistemini de tanıtmak için bekliyorlar. o zamana kadar lumia 1520 en iyi olarak kalacak.
  • ucan spagetticanavari  (07.05.15 15:23:37)
dediğim gibi tam bilmiyorum spagetti kardeş daha doğru şekilde anlatmış.

ben 525 kullanıyorum, deneme amaçlı aldım; 1 sene geçti hala ilk günkü gibi. sene sonunu bekliyorum w10 ile yeni cihazlar tanıtılır diye.

acelen varsa ve daha önce wp kullanmadıysan giriş seviyesi bir telefon alabilirsin uygun fiyata. elden çıkarırken zarar edersin ama eşime, babama veririm diyorsan bu seçeneği de düşün. wp farklı bir platform herkes sevmeyebiliyor.
  • ismayil  (07.05.15 16:53:21)
Peki w10 gelince, sadece yeni telefonlarla birlikte mi gelir yoksa android güncellemeleri gibi telefonda yükseltilebilir mi w10 işletim sistemine ?

  • memories  (07.05.15 18:08:47)
her yeni işletim sistemi, bilgisayarlarda olduğu gibi en iyi performansı en yeni telefonda gösterir.
en eski windows phone telefona belki gelir güncelleme belki gelmez, normal android ios muhabbetlerini bilmiyor musun? ayfon 4'e artık gelmiyor update tarzı.

elbet eski versiyonunu gelmez.
ama şuanda flagship olanlara elbette gelir.
ama windows phone almak ne kadar mantıklı önce onu sorgula biraz.
  • metket  (07.05.15 18:13:20)
tüm lumialar windows 10 alacak. en alt model de alacak en eski model de alacak... 1520 ve 930 tüm windows 10 özelliklerini kullanmaya yeterli olacak donanım düzeyinde.

  • ucan spagetticanavari  (07.05.15 19:21:49)
Android telefonların ne gibi artısı var Windows phonelara göre ?

  • memories  (07.05.15 20:25:08 ~ 20:25:24)