Fazla Mesai Davası

Yurtdışında 2 sene boyunca bir firmada görev almıştım ve iş sonuclanmadan toplu bir şekilde işimize son verildi. Bu konuda 1 yıl önce de bir soru sormuştum ise iade konusunda. Su an o dava sonuçlandı ve kazandık yargitayda beklemede.

İkinci bir dava konusu ise fazla mesailerimizin karşılığını almak konusunda açmayı düşünüyorduk ama karşı taraf avukatimiz aracılığıyla davayı hiç açmadan uzlaşma önerdi ve her birimize maaş ve çalışma suremize göre teklifler yapıldı bugun itibariyle. Ayrıca avukatimiz da çok açık söylemese de kabul etmemiz için baskı yapıyor ama rakam bana çok düşük geldi.

Şimdi aldıgım ücret, calıstıgım süre vb. bilgiler elimde bu bilgiler ışığında alacağım ücret ne olur konusunda bilgi veren arkadaşlar olursa cok sevinecegim.

iş kanununa göre fazla mesailerde saat başı ücretiniz 10 lira ise 15 almanız lazım. iş kanununda detaylıca anlatılmış fazla mesaiye ne kadar kalabildiğiniz falan.

ama bunu ispat edebilmeniz lazım tabi. iş kanunu size yardımcı olacaktır.

www.mevzuat.gov.tr
  • arphenion  (06.05.15 22:25:37)