Hayatımda hiç yumruk yemedim

6.sınıfta çocukken atmışlardı bi kere ama onu saymıyorum pek. Kavga ettiğim ve aynı anda 2 kişiyi dövdüğüm oldu ama hiç yumruk yemedim hayatımda. Nasıl bir duygu?

Riskli bir şey mi bu? çok sağlam bi yumruk boyun kırabilir mi? Burun veya diş kırılma ihtimali çok mu yüksek? Ne bileyim cidden çekinilmesi gereken bir şey mi kavgaya girmek?

50 tl karşılığında bi tane atabilirim, tıpçıyım hayati zarar vermemeye dikkat ederim ;_;

  • shotgunwoman  (06.05.15 19:59:36)
ben 25 tl ye ikinize de atarım tıpçı değilim ama tecrübeliyim

  • masa penisi  (06.05.15 20:00:04)
Ben bugune kadar hiç kavga etmedim ama bende bi denerim

  • topraam  (06.05.15 20:02:27)
20 TL'ye yaparım. avukatım. gene de suç olduğunu bilirim.

  • pomolilik  (06.05.15 20:02:53 ~ 20:03:18)
Aa niye ben para vercem be, hiç yumruk yememiş gencecik bir yüzüm var siz para verin ;_;

  • oddyseus  (06.05.15 20:03:17)
10 tlye anlaşalım maksat gönlün olsun

  • masa penisi  (06.05.15 20:03:47)
kavgaya girmek gercekten cekinilecek bir olay diye dusunuyorum. Dis/disler kirilabilir,burun hasar alabilir vs bunlar gecebilecek seyler ama sonu cok kotu olabilecek durumlara gidebilir.Misal 3-4 sene once taksim'de tinerci cocuk tarafindan oldurulen bordo bereli, kavga ediyorsun,elinde alet vs yok ama karsi tarafta ya varsa ve sana karsi kullanirsa. bu aleti sana karsi kullandi sonra olmedin ama sakat bir sekilde hayatina devam etme ihtimalin var. dedigin gibi saglam bir yumruk yedin beyin kanamasindan gidebilirsin ve ya yere dusup boynunu kirip olebilirsin ve ya omur boyu altini bezlemek zorunda kalabilirler.

Kavgaya girilebilir ama kiminle ve ne sartlarda kavga ettigini bilirsen.
  • 1917  (06.05.15 20:03:54)
Ben 10 lira veririm, 10 tane atarım. Tıpçıyım. Hayati zarar vermem ama sakatlık çıkabilir. Şaka bir yana yüz kemiklerin kırılırsa kör olabilirsin. Arkadan sert bir şeyle vururlarsa ölebilirsin, o filmde dingiller silahın kabzasiyla vuruyorlar ya.
En basitinden çeker bıçağı takar birisi görürsün. Girme kavgaya manyak manyak insan dolu etraf.

  • Lim5  (06.05.15 20:06:43 ~ 20:13:07)
10 lira geldi arttıran yoh mu?

  • oddyseus  (06.05.15 20:07:29)
50 tl veriyorum üste 5 yumruk için hayati tehlike veririm, sonrasında ilkyardım yaparım. bu arada çok iyi de pazarlık yaparım dikkat ettiysen ;_;

  • shotgunwoman  (06.05.15 20:07:55)
Yumrugun geldiği taraftaki gözde bi yamulma olmuo. Hafif bi sarstinti oluo.
Beyin ters dönüp. Sonrasına sende sallion denk gelir diye. Ama o yamuklukta boşa gidio. Kolun cikio fela.

O yüzden ilk yumrugu yeme. Direk yapıştır.
  • zbrs  (06.05.15 20:10:38)
shotgun, 50 lira alacaklıydın şimdi bir de üstüne para alıyorum asdasfghjq. Ama ilk yardım beleşse güzel teklif arttıran yok mu?

  • oddyseus  (06.05.15 20:12:01)
ingilizce öğretmeniyim, sana ingilizce küfür ederek vurabilirim. ingiliz veya amerikan aksanı hiç farketmez. (herkes meslekten girmiş)

  • yollarbenibekler  (06.05.15 20:12:33)
zbrs, Öyle yaptım zaten şimdiye kadar hocam.

  • oddyseus  (06.05.15 20:13:11)
Boksörle veya ciddi anlamda buna yönelik çalışan birisiyle karşı karşıyayken yersen sorun çıkabilir evet. Bazı burun kırılmaları çok ciddi hasarlar verebiliyor kafa ve beyin bölgesine.

Olası bir durumda kendini geri çekme, darbeyi hafifletme, savuşturma, karşılık verme gibi alternatifler var. YouTube'da bununla ilgili epey training videosu mevcut.
  • sevgikusunkanadinda  (06.05.15 20:13:47)
yollarbenibekler, evet işte bu teklif güzeldi. role play de yapabilir miyiz? yüzünü siyaha boyayıp bi anda ara sokaktan fırlayacaksın. ben sana "eyyy dostum senin sorunun ne" diyeceğim ve sen de cevap vermeden yumruklayacaksın.

tabi ben yerdeyken ingiliççe nutuk çekebilirsin.
  • oddyseus  (06.05.15 20:14:50 ~ 20:16:36)
sl78, aynen ama animal gelmeden kaçmak lazım awkdljad ;_;

  • oddyseus  (06.05.15 20:21:41)
Bir tanıdığım sokakta adama kafa attı, adam yere düşüp kafasını kaldırıma vurdu öldü. 5 sene önce 25 yıl almıştı en son, indirim falan aldı mı ne oldu bilmiyorum. Bunu duyduğumdan beri çok hayati olmadıkça kavga etmeme taraftarı oldum.

  • once  (06.05.15 20:22:19 ~ 20:23:11)
Wing tzun cu hatta uzakdoğu sporu ile ilgilenen biri olarak ölümüne teknikli yumruk atar burun kemiğini beynine gönderebilirim.
-bu cümleden sonra gelip gönül işi duyurusu açarım, duyan eden herhangi er kişi benimle olur mu direkt topuk-

Öyle teknikler var ki çene kemiğini kırar burnunu kırar. Uzun yıllarını veren birisi ise gözüne atarsa gözünü kurtaramayabilirler gibi sanki. Dişler elinde kalır.

Boyun kırar mi boyuna güzel yumruk gelirse kırabilir sanki de

O kadar büyük kavga da ne işin var?

Ha beleşe yapıyoruz biz :d maksat idman olsun.
  • indescribable  (06.05.15 20:26:36)
hiç elektriğe çarpılmadıysan 5 liraya çarptırırım.
fazla akım çekmiyceksin ama. malum beleş değil.

  • titiraprap  (06.05.15 20:30:16)
indescribable, hayati olmadığı sürece kavgadan kaçmaya çalışıyorum da acaba cidden hepimiz camdan yapılma mıyız yumruk yemek ne kadar kötü olabilir ki diye soruyorum. (bıçak, silah taşıma olası olan durumlardan bahsetmiyorum tabikisi)

ayrıca beleşe yok artık shotgun 50 veriyor üstüne bir de ilk yardım. ne güzel stres atarsınız işte :D
  • oddyseus  (06.05.15 20:30:56)
titiraprap, kendi kaçak elektriğimizi çeksek indirim var mı?

  • oddyseus  (06.05.15 20:31:58)
oddyseus bence elektrik işine girme abi ben bir kez ciddi anlamda çarpıldım ve hala unutamıyorum nası bala g.te yaşadığımı

  • shotgunwoman  (06.05.15 20:36:53)
merak etme shotguncım titiraprap işinin ehli gibi duruyor.

  • oddyseus  (06.05.15 20:40:16)
vururum yere düşmeden cebine 30 tl ni koyar paşa paşa uzarım,uyandığında mahçup olma diye.

  • jamswety  (06.05.15 20:45:08)
@shotgunwoman
ekmeğimize mani olmasana kardişim :)
sen amatörce çarpıldıysan biz napalım yani.

o değil de dayaktan sonra insana bir rahatlama, huzur geliyo ki sorma.
  • titiraprap  (06.05.15 20:47:32 ~ 20:50:16)
Hahahha şuraya kırmızı nokta kuşağı bi duyuru atsam bu kadar tutmazdı. beni şaşırtıyosunuz gençler. 1000+ okunma 30+ cevap nedir? Ne stres atmaya meyilli bir toplulukmuşuz

  • oddyseus  (06.05.15 20:51:15 ~ 21:01:19)
Hayatimda yalnizca 1 kere birine saglam bir yumruk atmaya kalktim. O da duvara geldi, elimi 15 gun kullanamadim. Aklma gelince elim acidi su an, o derece. Ben de yumrak atmak nasildir onu merak ediyorum.

Riskli tabi yumruk yemek. Burun cok kolay kirilir zaten. Kaldi ki yumruk olen bile var.
  • stavro  (06.05.15 20:54:20)
bedavaya bel altı bıçaklarım.

  • rygard  (06.05.15 20:57:00)
bir kere gözüme yemişliğim var. bi süre gözün kısık geziyorsun işte :/

işinde profesyonel birinden yumruk yemedigin sürece boynun kırılmasına ihtimal vermiyorum, ama burun o konuda biraz narin oluyor. tabii akıllı bi adamın burnuna yumruk alacağını da düşünmüyorum :/
  • gregory  (06.05.15 21:14:37)
çok yedim, çokta attım.
burun, elmacık ve dişler, ciddi sağlam bir yumrukta hatrı sayılır kırılma ihtimali olan kısımlar.
kulağının altına yumruğu yer yemez düşüp bayılanı da gördüm.

kavga ederken karşındaki kişiyi tanımıyorsun sonuçta. kimsenin alnında sağ kroşesi öldürücüdür filan yazmıyor.
70 kiloluk pek de birşeye benzetemediğin ince yapılı bir boksörden sağlam bir yumruk yeyip ağzını-burnunu eline alma ihtimalin de var. ama zebellah gibi adamların da elini yumruk yapıp bileğinin içiyle vurarak sana bir an "anne dayağı"nı anımsatma ihtimali de var.

ayrıca kavga etmekten tamamen çekinmen yararına olur. bir an gaza gelip biriyle kavga ettiğin zaman neyle karşılaşacağını bilemezsin. Kimse sana haydi dostum çıkar ceketini seninle yumruk yumruğa dövüşelim demeyecek. Bıçak, şiş, silah, elektroşok, biber gazı aklına ne gelirse kullanıyor insanlar.

'tıpçı' değilim.
  • battal gemalmaz  (06.05.15 21:39:23)
liseden mezun olduktan 1 sene sonra 4 arkadas ziyarete gitmistik hocalari. kantine girerken bir alt donemden olanlar icimizden kisa ve sisman olana omuz atti. o bir sey dedi, digeri itti, ben de noluyo amk diyip onlari itince haydaaa 3 vs 25 kavga basladi (tekimiz sut cocugu oldugundan kosede kalip gofret yedi.)

yemin ederim acaip guzel bir olaydi, nasil olsa bicak falan yok, maksimum yiyecegin dayak. zaten kavga etmeyi bilen yok, mal mal tekme atma derdinde millet. bir iki kisiye yumruk caktim, dinmeye yakin bir tane de ben yedim yanagima ama nasil guzel geldi. resmen bir hos oldum, kendime geldim. sinir stres gitti.

kavga bitti, eve dogru yuruduk, gule oynaya. evde kavga sonrasi cozumlemeler ve gulusmeler. herkesin ortak fikri acaip rahatlayip, stres attigi yonundeydi.

bicak falan olmayacaksa, olum tehdidi yoksa kavga cok guzel stres attiriyor. yumruk yemesi bile zevkli. bir anda bosaliyorsun.

yasin 30 a yaklastigi su gunlerdeyse turkiye'de kimse beni kavga ettiremez. hic kimseye dayilik yapmam, isterse anama sovsun. sikimde olmaz, kacarim. o boktan ulkede yasanmaz, ne diye kendimi riske atayim. kacin kurtulun.
  • no christ requires  (06.05.15 21:41:17 ~ 21:43:02)
zirve yapalım herkes bi tane vursun şuna destekli

  • kargn  (06.05.15 21:43:51)
Bedavaya atarım ama vasiyetine adımı yazacaksın.

  • arnold schwarzeneger  (07.05.15 09:05:14)