bilgisayarci ariyoruz

beylikduzundeki ofiste modeme falan bir tane virus bulasti. paso youradexchange sayfasina yonlendiriyor bilgisayarlari, imacleri, windowslari, androidleeri ve iphonelari.

bunu cozebilecek babayigit varsa mesaj atsin. veya babayigiti taniyan adam bana numarasini mesaj atsin. cok makbule gecer. patron belami sikicek yoksa.

modemin dns ayarlarına bakın

  • argent dawn  (06.05.15 16:25:07)
modem virüsü ne amk, g.tünüzden element uydurmayın

  • mirty  (06.05.15 16:30:05)
modem virüsü diye birşey yok bu arada arkadaşlar. modemdeki bir güvenlik açığı sebebiyle modemin dns ayarlarının izinsiz olarak değiştirilmesi var. bu bir saldırı metodudur. muhtemelen bu işlem internette ip adresleri yoklandıktan sonra bu açığa sahip bir modem bulunduğunda otomatik olarak gerçekleştirilir.

Çözüm olarak öncelikle dns ayarlarınızı eski haline getirin. daha sonra da modeme ip adresi üzerinden erişimi kapatın. Bunu modem arayüzü üzerinden yapacaksınız. Dolayısıyla saldırgan ip taraması sırasında sizin modeme erişemeyeceği için saldırıyı da gerçekleştiremeyecektir.
  • maxhoper  (06.05.15 18:27:12)