Excel'de başka tablodan veri çekmek

Başka bir sayfada bir tablom var. Bu tablonun E,F ve G sütunundaki veriler içinde aradığım veriye sahip olan satırın D sütununda yer alan verisini çekmek istiyorum.

=VLOOKUP(B3;Paket!D2:G65535;1;0)

Bunu denedim ama olmuyor. Sanki aradığım B3 sadece tablonun ilk sütununda arıyor. Nerede yanlış yapıyorum. Yardım edebilecek var mıdır?

Teşekkürler

vlookup'ın olayı ilk sütunda arama yapıp, ilk sütundan veya sağındaki sütunlardan veri getirmesi. senin istediğine uygun bir formül belki internette bulursun. ya da belki match kullanılabilir ama onun kullanımını ben bilmiyorum.

  • lemmiwinks  (06.05.15 12:47:11)
eğer istediğiniz veri düşüeyaranın solunda kalıyorsa. indis formülü kaçıncı formülü ile iş görür.
indis kaçıncı diye aratırsanız yardımcı olacaktır.

  • bagcivan  (06.05.15 13:39:33 ~ 17:32:33)
Bir diğer fantastik hareket de VLOOKUP ile birlikte CHOOSE kullanmak.
Nasıl yapılacağı şurada anlatılmış: (git: vlookupweek.wordpress.com)

  • whitea  (06.05.15 14:42:49)