Rus Ordusu Anma Törenlerinde Hala Orak Çekiç Var. Neden ki?

Arkadaşlar Rusya'da sosyalizm yıkıldı ama törenlerde hala bol bol orak-çekiç görünüyor. Putin orak çekiç'in önünde konuşma yapıyor vs, bu adamlar komünizm'den vazgeçmediler mi? Örneğin:

youtu.be

Böyle bir sürü örneği var. Kafam karıştı benim.

komunizm ve sosyalizm ayri seyler. yikilan sey yalizm degil gominist sistem. sosyalizmi yikamazsin cunku yikilacak bir sey degil? bir politik dusunce

  • no christ requires  (06.05.15 03:26:38)
benim de demek istediğim aynı şey. fikir yıkılmaz tabii de rusya ekonomik model olarak kapitalizm'e geçtiyse hala bu orak çekiçler ne alaka onu diyorum ben?

  • dergus  (06.05.15 03:34:44)
esasen hiçbir fikrim olmamakla birlikte tarihsel bir gerçeklik olarak kabul ediyor olabilirler
bizim ne ticaretimiz ve turizmimiz var ama soy diye, türki cumhuriyetler diye yaygara yapıyoruz
üç hilalli yeşil turan bayrakları flamaları adı neyse (osmanlı), bilmem kaç yıldızlı c.başkanlığı forsu (türki) filan bizim devlet protokolümüzde de bunlar var
  • niye ama  (06.05.15 03:45:06)
Benim bildigim sadece torenlerde kullaniyorlar. Mesela 9 Mayis'da kutladiklari Zafer Gununu Almanlara karsi kizil ordunun kazanmasi yuzunden, orak cekici resmi olmayan bir anma sembolu seklinde kullaniyorlar diye biliyorum. Bizimkilerin arada sirada padisahlik tugrasini kullanmalari gibi... Ama bildigim kadari ile Putin istegi ile ordu, yakin zamanda zafer armalarindaki orak cekici atti ve sadece kirmizi bayrak uzerine tek yildiz kullaniyor.

  • bosch kalfa  (06.05.15 03:54:23)
bız de osmanlı tugralarını kullanıyoruz her yerde.

  • baldur2  (06.05.15 07:29:35)