Bisiklet sürmeyi unutmuşmuyumdur?

En son 6-7 sene önce sürdüğümü hatırlıyorum sonrasında hiç denemedim.
Sizce unutmuşmuyumdur? Umarım takla atmam :/

yok

  • erty_ksk  (05.05.15 10:41:06)
hayır. ben 15 sene önce kullanmıştım sonra tekrar kullandım unutmamışım :)

  • sta  (05.05.15 10:41:16)
pek unutulmuyor. ilk kalkışa dikkat et 1-2 dakikada toparlarsın.

  • corneillus  (05.05.15 10:43:50)
birkaç dakika sıkıntı çekersin sonra toparlarsın.

  • inheritance  (05.05.15 10:51:09)
Bu gazla süremezsem zaten :D

  • six packsiz  (05.05.15 11:00:36)
----Felaket tellalı mode on----
Bal gibi unutulabiliniyor, en son 15-16 sene önce sürmüştüm 2 hafta önce Heybeliada'da denedim. Önce yeniden dengede durmayı falan öğrenmem gerekti Sonrasında da dönüştü frendi beceremeyip kıçımın üstüne çok fena düştüm. Belimin ağrısından 15-20 dakika yerde ters dönmüş tosbağa gibi kaldım.
Sen yine dikkat et yani.
----Felaket tellalı mode off----
  • tungur eezi  (05.05.15 11:04:48)
16 sene aradan sonra geçen sene surdum, ilk 10-15 saniye tokezledim; sonrasında gayet rahat surdum.

  • fraise  (05.05.15 11:09:32)
Hızla giderken on frene abanmadikca takla atmazsin gibime geliyor.

  • bokmuhendisi  (05.05.15 11:12:18)
Bisiklete binmek gibi beceriler bir kere öğrenilince (eğer hafıza kaybı yaşamazsanız) unutulmayan şeylerdendir. Buna benzer diğer benim bildiğim örnekler yüzmek, kayak yapmak, okuma yazma, ayakkabı bağlamak gibi.

İlk başta çok az belki zorlanırsın sonra beyin otomatiğe alır ;)

kaynak: mebk12.meb.gov.tr
  • apintmate  (05.05.15 11:24:09)
Yahu deyim haline gelmiş bir şeyden bahsediyorsun.

...... bisiklet binmek gibi yani, korkmana gerek yok.

gibi gibi.
Unutmazsın. Merak etme.
  • Rumble in the Jungle  (05.05.15 11:30:37)
lan kolay lan. bisikleti yeni öğrenip hemen oracıkta bırakmadıysan unutmamışsındır. yarım öğrenip uzun ara verdinse de "lan unutmuşum tüh" diye evhama kapılıp kendi kendini yere atarsın.

  • kargn  (05.05.15 11:51:59)
Sürdüğümde haber ederim size :D

  • six packsiz  (05.05.15 12:04:14)
Uzun süredir bisiklet sürmeyip daha sonrasında uzun süre bisiklet süren biri olarak hiçbir endişen olmasın. Küçükken yaptığımız o el salma işlerini falan yapamıyorsun ama sonuçta bisiklet sürmek bir refleks işidir. Şu an pedal atmam gerekiyor falan demiyorsun. Ha hiç sıkıntı olmadı mı tabii ki oldu fakat hemen atlattım onu. Uzun süre araba sürmeyince gelen özgüven eksikliği bu bisiklet olayında sana gelmiş.

Yalnız trafiğe çıkmadan kesinlikle biraz idmanlı olmalısın. Kolay gele.
  • kırıkkalpleryolcusu  (05.05.15 13:07:42)