Renkli Göz Ne Zaman Tükenecek?

Dün gece uyurken aklıma geldi moralim bozuldu. Renkli gözlü insanlar bu geni taşımayan insanlarla evlendikçe nesilleri tükeniyor giderek. Şuan renkli gözlü insanların oranını bilmiyorum ama tahmini her nesil geçtikçe sayıları 10'da 1 oranına iniyor bile olabilir. Hadi kuzey ülkelerde sayıları bol olduğundan birbirleriyle çiftleşme oranları yüksektir tabi de bizim ülkemizde filan durum içler acısı...

30 yılda bir yeni nesil geldiğini varsayarsak sizce kaç nesil sonra dünyada renkli gözlü insanlar tükenir. 30-35 nesil sonra yani 1000 yıl falan sonra renkli gözlü insan sayısı milyonda birlere iner mi? Bu durumun önüne geçmek için renkli gözlü insanları birbirleriyle çiftleştirmek, hatta zeki, uzun boylu, renkli gözlü alfa genlere sahip insanları zorla birbirleriyle çiftleştirmek faşist bir düşünce midir?

asla tükenmeyecek. hemofili bile tükenmiyor.

seçmeli çiftleştirme politikalarına köpekler üzerinde bile tahammül edemiyorum. insanları kattığında iyice itici oluyor hacı. bırak herkes tuttuğunu sevsin. melezlik güzeldir.
  • kargn  (04.05.15 22:40:53 ~ 22:42:16)
Evet faşist bir düşüncedir, neden renkli göz neslini korumak zorundayız?

  • afrocubanbebop  (04.05.15 22:41:40)
Fasist dusuncedir evet. Örneği de var hatta yakin tarihte. Hitlerin ustun alman irki olusturma cabalarina balabilirsin.

Ote yandan renkli gozun ortadan kalkma ihtimali yoktur saniyorum. renkli goz gibi kalitsal ozellikler yalnizca babadan anneden degil 3. Derece akrabalardan da geciyor. Dayi amca hala dede nine gibi.
  • reanarchy  (04.05.15 22:42:41)
Ben bu biyoloji işlerinden anlamam ama mesela ikisi de koyu renkli göze sahip bir çiftin renkli gözlü çocuğu oluyor, sonra diyorlar ki kızın büyük büyük annesi renkli gözlüydü de ordan şeyolmuştur. Böyle bişey varsa bitmez herhal.. ben anlamam, neyse.

  • manuel mandalina  (04.05.15 22:44:23)
abi öyle demeyin, heidi klum o kadar insan arasından sealle evlenince hangimiz yas tutmadık ki. o güzelim genlere yapılır mı bu...

  • benim adim kerim hepinizi severim  (04.05.15 22:47:35)
sen sealdaki büllüğü gördün mü? ben bi defa heidi klumun seksi fotolarını tararken rastladım. o günden beri çok düşünmüyorum bu meseleleri.

  • kargn  (04.05.15 22:50:48)
Seal'in genleri biyolojik olarak daha sağlıklı bile olabilir ki; afrikalılar genelde fiziksel dayanıklılıkta filan bizden daha üstün.

neyse bunun araştırmasını yapıp dünyada en son sarışın-renkli gözlü insanın en son bilmem kaç yılında finlandıyada görüleceğini söylemişlerdi
sonra başka araştırmalar, yok öyle bişey bu fenotipler yok olmayacak dedi.
iki araştırmayı da aramaya üşendim şu anda
  • niye ama  (04.05.15 22:51:51)
iki kişi de renkli gözlüyse zaten renkli gözlü olur.
biri renkli gözlü biri kahverengi gözlüyse ya da ikisi de kahverengi gözlüyse bile bebekleri renkli gözlü olabilir.

  • ucan spagetticanavari  (04.05.15 22:53:17)
En son sarisin insan moskova'da 2050 yilinda dogacak diye bilimsel-istatiki bir geyik var.

Buna bagli olarak 2050 sonrasi, 2090'da renkli gozlu insan nesli tukenecek diye salliyorum.
  • dieselsingle2  (04.05.15 23:03:38)
@dieselsingle2 2500 olmasın o? 2050de bizim torunlar doğacak niye sarışın son nesil onlar olsun

  • benim adim kerim hepinizi severim  (04.05.15 23:07:31)
garip bir mutasyon vesaire gerçekleşmedikçe, hiçbir zaman.

  • kulkke  (04.05.15 23:10:10)
ikinci dünya savasında almanya'da yaşasaydın bayağı rütbeli bir asker olurdun.

  • kuzey li  (04.05.15 23:10:31)
Renkli göz ile ilgili gen kalıtsal olarak kaybolmuyor aktarılıyor. Çekinik gen diye birşey var.

Tükenecek olsaydı binlerce yıl içinde yok olurdu.
  • corneillus  (04.05.15 23:18:50)
1-tükenmeyecek. renkli gözlüler koyu renk gözlülerle evlendikçe renkli göz geni tükenmiyor.

2- Renkli gözü ve uzun boyu neden alfa gen olarak tanımladınız?
  • varoluscusanri  (04.05.15 23:51:41)
dert etmeyin genetiği değiştirilmiş çocuklar çıkacak, böylelikle asla tükenmeyecekler. saç rengi, göz rengi hepsi sipariş edilebilecek.

  • late viper  (04.05.15 23:51:52 ~ 23:52:59)
Anaaaa Ben alfa ciktim ya. Gururum oksandi iyi oldu gece gece

  • fullrest  (04.05.15 23:58:34)
ahaha alfa tanımını kaçırmışım.
hacı 4chanda çok takılma. sandniggersin sen sandnigger kal.

  • kargn  (05.05.15 00:35:20)