Gitar Çalmak

Birisinden yardım almadan gitar çalmayı öğrenmek için ne yapmak gerekir?

youtube videoları izlenir.

  • safepassage  (04.05.15 13:49:31)
bir tane gitar, az çok müzik kulağı,istek ve kaynak. kaynak aşağıda

(bkz: öner yavuz )
  • dahili meddah  (04.05.15 13:49:54)
@safepassage

Çok fazla çeşit var aralarından önerebileceğin kanal var mı?
  • nedendir bilinmez  (04.05.15 13:51:43)
biraz da yetenek lazım. istek olsa da el becerisi yoksa olmuyor.

www.youtube.com
  • corneillus  (04.05.15 13:52:07 ~ 13:55:36)
yeteneğe gerek yok biraz sabır biraz azim..youtube forumlar tanıdıklar..kendi başınıza öğrenebilirsiniz..

tr.wikipedia.org

tab olayını araştır seni belli bir yere kadar götürür..zaten akorlar için oldukça kaynak var..yetişkin bir insanı tatmin edebilecek kadar tab'lar var piyasada..daha fazlası için elbette nota bilmek gerekiyor ama dediğim gibi tab zaten seni tatmin edicek seviyeye çıkaracaktır..
  • dedim dedim de kime dedim  (04.05.15 13:55:31 ~ 14:04:25)
yanında yine bilen bir arkadaş olsun. ara ara bir şeyler sorarsın. ondan da ziyade ara ara bir şeyler kaparsın.

videolarla bir yere kadar.
  • mermize  (04.05.15 13:55:40)
müzik kulağı + yetenek + istek + gerekli ekipman ve videolar. + bi de zaman.

  • aithra  (04.05.15 14:35:33)
- nota ogrenmeye kasma.
- düz akortları ezberle, onları pratik yap.
- guitar tab i bul, bi sürü tab bul. onlara bak onları calis.
- bol bol pratik
  • sage  (04.05.15 14:39:21)
guitarpro indirip tablarını da indirerek istediğin şarkıya çalışabilir ve çalabilirsin.
bunun için bir sürü guitar pro tabları yayınlayan site var.

youtube kanalı olarak tavsiye veremem ama tab okumayı öğren ve bu dediğimi yap. geliştirirsin kendini.
  • safepassage  (05.05.15 10:29:13)
ilk başta duruş-tutuşu kontrol edecek biri olsa hiç fena olmaz gitar çalan bir arkadaş falan da olur. olmazsa da youtube videoları, marty schwartz falan beginner videosu çekiyordu çok fazla onlara bakılabilir.

ilerletmek için tarza göre kitaplar alınır. selim ışık kitap çıkardı yakın zamanda güzel türkçe kaynaklardan biri, videoları da var youtube'da.

bir de çok vakit kaybetmeden bol bol parça çalışmak olabildiğince fazla şarkı öğrenmek motivasyonu yüksek tutar daha çok çaldırır.
  • gizemlikovboydankacankertenkele  (05.05.15 13:23:41)