Sarman kızımı tıraş ettirmek istiyorum ama

Selam arkadaslar, veterinerimiz gayet mümkün olduğunu söyledi ama yine de size de danışmak istedim. Hayvana zarar verir mi bu tıraş mevzuu? Yalanma ihtiyacını falan nasıl giderir mesela :/ sonra ne bileyim, kafasının altını üstünü kaşıyarak seviyoruz çocuğu. bayılıyor buna. tıraş sonrası bu mümkün olacak mı? bi de tıraş yapmak için uyutuyorlarmış, bizim kız ilk ve tek narkozunu kısırlaşma ameliyatında almıştı. Zararı olmadı ama insan yine de bi şeyoluyor...

Bi de 0'a değil de böyle 3 numara boyunda falan olsun istiyorum, hani tüyünü yalaması için falan..,

0a vurmazlar zaten:) ama bence ettirmeyin traş gerek yok.
ettirecekseniz de uyutmadan yapan bir yere götürün, traş için kedi uyutmak mı kaldı ayol.
yalanmasında da sizin sevmenizde de sorun olmaz merak etmeyin.
  • mutevazi  (03.05.15 18:06:57)
hiç gerek yok. hayvanın yaşadığı korkuya strese değmez. hele narkoz falan. furminatörünüz yoksa alın bir tane, tüyle ilgili pek çok problemi çözersiniz, tıraşa falan gerek kalmaz.

  • bruges  (03.05.15 18:14:18)
başını, kuyruk ucunu ve patilerini kesmiyor
en azından bizimki böyle yapıyor, emin değilim ama sanırım psikolojisi için böyle yapıyorlar.

makinayla enseye geliyor ondan sonra makasla düzeltiyor, subay traşı yapıyor aha da böyle
5n1khaber.com
daha ben bi kere böyle kesstiremedim ama bizimki şekil valla...

narkozlu keseni hiç duymadım, zaten bizimki de uyutmadan kesiyor, 5 dakikada yapıyor hemen teslim ediyor
  • azizakin  (03.05.15 18:16:14)
ben kedi ve köpeğimi evde kendim tıraş ediyorum, ama uysallar sanırım. Narkoza gerek yok bence, yapmayın.

  • yahveyire  (03.05.15 18:24:55)
Furminatör hiç duymamıştım ya, acayip bi
Icat imiş.
Tıraş için narkoz gerekmiyor demeniz de beni aydınlattı teşekkür ederim arkadaşlar.

Furminatör alayım diyorum ama çok pahalı. muadillerini önerir misiniz?
  • whatyougetiswhatyoudid  (03.05.15 20:35:10)
muadili yok ya. ben çin'den sipariş etmiştim, aliexpress'te 13 dolar.

narkoz olayı da kediye göre değişiyor. veteriner benimkini uyutmadan asla elleyemez mesela. :/
  • bruges  (03.05.15 21:48:15)
Aslında bi çok muadili var furmiratorun, yüzde yüz aynı verimle çalışıyor mu bilmiyorum ama muadillerini alan herkes çok memnun ben 35tlye almıştım interneten.

  • yahveyire  (03.05.15 22:12:02)
Ablamlar traş ettiriyor. ama narkozsuz tabi ki de.
traş gibi bir şey için ASLA narkoz verdirtmeyin hayvana.
ablamLArınki uslu duruyormuş traş olurken. bir sorun yaşamıyorlar.
  • innerbliss  (04.05.15 11:37:45)
selam arkadaşlar, ben netice itibarıyla kızımı tıraş ettirmeme kararı aldım.
furminatör sipariş ettim, onu deneyeceğim.

çok teşekkür ederim önerileriniz için.
  • whatyougetiswhatyoudid  (05.05.15 14:04:35)