Kuru mama sorunsalı

Kuru mamanın bayatlama Eşiği nedir? Evde bile kilo kadar buldum bi poşetin içinde. En az iki Ay'ı var. Napayım ?

ağzı kapalı ise, yani hava almıyorsa uygun koşullarda saklandıysa (güneş ışığı nem vs den uzak) birşey olmaması lazım. hava almayan kaplarda saklayarak veriyoruz biz, 3 ayda anca bitiriyor bizim kedi zati. kıtır kıtırsa hala ve kedin yiyosa birşey olmaz gibi.

  • paulie walnuts  (03.05.15 15:09:27)
iki ayda bayatlamaz mama ayol, 15 kiloluk mama alanlar napcak? tabi ağzı açık duruyorsa bayatlayabilir de, poşetin içindeki mamaya bir şey olacağını sanmam.

  • mutevazi  (03.05.15 15:27:23)
15 kglik mamaları daha hesaplı oluyor diye tercih ediyorum genelde. saklama koşululları olarak da koyu renk, gün ışığı geçirmeyen bir saklama kabı içerisine korplastın çift kilitli poşetlerine koyarak parça parça saklıyorum. her seferinde tek poşeti çıkarıp kullanıyorum.

şu poşetler;
www.koroplast.com

demem o ki buna benzer bir yol izleyebilirsiniz. hava, ışık almasın ve nemsiz olsun ortam yeter.
  • streak  (03.05.15 15:33:01 ~ 15:33:16)