Sedan tipi aracın nedeni büyük aracın verdiği güven mi?

Bir yerde okudum, özgüveni az olan insanlar büyükşehir içinde daha çok sedan tipi araç tercih ediyorlarmış. Şu büyük kol saati, büyük çanta seçimindeki gibi. Sizin bir yorumunuz var mı? Bu beğeninin altında böyle bir bilinç gizli olabilir mi?

ben şahsen arkası top gibi olan o hb tarzını genel olarak sevmiyorum, araba dediğimde gözümün önünde canlandıracağım 100 arabanın 95'i sedandır. arabanın tanımı benim için...
amaç dediğin gibi olsa adam niye gidip jip almasın mesela?

  • ucan spagetticanavari  (03.05.15 02:15:21)
o dedigin suv icin deniyor aslinda ama bence tamamen sacmalik.
suv kullanmak icin zibilyon tane neden varken bunu bilincalti, ozguven diye baglamak komik.

  • xenophobe  (03.05.15 02:40:59)
yok öyle birşey.
d sınıfı sedan kullanıyorum.

zamaninda ufacik heçbek de kullandim ve suv da kullandim.
arac hacminin/kasa tipinin ozguvenimle herhangi bir etkilesimi olmadi.
  • battal gemalmaz  (03.05.15 03:15:25)
özgüveni az oldugu icin secen vardır muhakkak ama bence onlar daha ziyade ciple gezenler. bence aklı olup güvenligi icin sedanı secenler daha buyuk bi cogunluk olabilir.

  • art vandaley  (03.05.15 03:15:31)
suv'lara güvenli diyenler için gelsin;
www.consumerreports.org

  • mirty  (03.05.15 03:27:25)
sedan aerodinamik olarak daha dogru bi tasarima sahip esasen.

  • ben nick gordum  (03.05.15 04:07:03)
yıllarca corsa kullandım. çocuk olunca uzun yol da çok yaptığım için sedana geçmek zorunda kaldım. sedan olayının güvenle alakasının olduğunu zannetmiyorum. suv'lar için ayrı tartışma konusu olabilir.

  • istanbul beyefendisi  (03.05.15 10:32:30)
Kadınlara ve gençlere hbyi daha çok yakıştırıyorum.. Özgüvenle alakası yok bence, sedanlı erkekler de olgun kariyeri oturmuş imajı bırakıyo, hb her zaman daha hoş geliyo ya

  • sweeney  (03.05.15 11:42:31)
Muhakkak onunla da ilgisi vardır ama istatistiksel olarak bir anlamı yoktur diye düşünüyorum. Azınlıktır yani böyle düşünenler. Araba deyince benim gözümde canlanan araç tipi station mesela. Ama pratik ve ekonomik olduğu için a-b sınıfı hatchback tercih ediyorum. Biraz da mecburiyetten tabii. Araba koyacak yer yok zira...

  • orient blue  (03.05.15 12:20:35)