Ayedaş'a Dava Açacağım

merhaba,

15.04.2015 tarihinde kiracı olarak çıktığım evin elektriğini üzerime almak için başvuru yaptım. haftasonu eve gittiğimde elektriğin açılmadığını gördüm. 4446186'yı aradım ve bana elektrik açma ihbarı oluşturulmamış dediler. yani sanıyorum abonelik işlemini alan kişi bunu bildirmemiş. neyse olsun dedim, ihbarı oluşturdular. hafta sonu olduğu için hafta içi açılacağını söylediler, tamam dedim.

1 hafta eve uğramadım, çünkü daha taşınamamıştım. hafta sonu tekrar gittim, elektrik yine yoktu. tekrar aradım. elektriğiniz açık görünüyor dedi. elektrik panosundaki mühürün ise emin olmamakla birlikte değiştirildiğini gördüm. fakat yine de mühür panonun elektrik kablolarının olduğu kısıma erişimi engellemeyecek şekilde bağlıydı. ve sigortalar da açılmıştı. sonra kabloların olduğu kısıma baktığımda sayaca giren kablonunun birisinin bağlı olmadığını gördüm.

daha sonra tekrar aradım, durumu anlattım. tahminimce elektriği açmaya gelen süper zeki kişi kabloya hiç dokunmadan sigortayı kaldırınca elektriğin açıldığını düşünerek çekmiş gitmiş. ve bahsettiğim kablo da ucu açık bir şekilde panonun içinde duruyordu. bildiğin cinayet teşebbüsü yani.

ve ayedaşı tekrar tekrar aradım, her seferinde ya gerizekalılarla muhatap olmak zorunda kaldım, ya da iyi niyetli olanlarının hemen her yere en acil seviyede bildirim yapıyoruz demesine karşın hala hiç kimse gelmedi. toplamda belki 15-20 kez telefon ettim. ama kimse gelmedi. ben de dün akşam artık kabloyu kendim taktım. kabloyu takmak benim için problem değildi zaten, fakat

1. işini yapması gerekenler işini yapmıyor/eksik/tehlike oluşturacak (cinayet teşebbüsü) şekilde yapıyor,

2. panoya benim müdahalem sonucu ilerde birisi gelirse bana panoya müdahale etmişsin, cezai yaptırımı var diyebilirler,

3. bu süreçte ayrıca bir sürü zamanımı bu işe ayırmak zorunda kaldım ve kombiyi çalıştıramadığım için bir de hasta oldum,

4. ve toplamda 16 gün geçmesine rağmen hala sorun çözülemedi.

şimdi ne yapmam gerekir? dava açacağım fakat daha önce kimseye dava açmadım. sizden yardım bekliyorum.

teşekkür ederim.

  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (01.05.15 18:43:58)
epdk'ya veya bimer'e şikayet edin. neye dava açacaksınız?

  • argent dawn  (01.05.15 18:53:29)
nasıl neye dava açacağım? ayedaşı mahkemeye vermek istiyorum işte.

  • lamneth  (01.05.15 18:55:53)
dediğim gibi yetkili kurum epdk. mahkemeler ilgilenmez sizinle çok büyük ihtimalle.

  • argent dawn  (01.05.15 19:37:47)