Siz olsaydınız (araba tavsiyesiyesi)

50.000 TL'ye kadar tam otomatik bir araba amayı düşünüyorum.

Siz bu bütçeyle ne tercih ederdiniz ve neden?

Mesela ben 2014 Polo'ya yakınım

+ 2. eli kuvvetli
+ Yeni araba

-DSG şanzıman :(

jetta 1.2 tsi dsg (2. el)
vergi avantajı
vw olduğu için 2. elinin kuvvetli olması
ferah iç mekan ve bagaj genişliği
  • rentts  (01.05.15 17:06:25 ~ 17:08:11)
vw iyi araba fakat gereksiz pahalı, sanırım en yüksek karı da polodan yapıyorlar, donanım sıfır, motor güçsüz ama acayip para çekiyorlar. bence onun yerine seat bak aynı teknoloji.

  • sos fistik olsun mu  (01.05.15 17:12:37)
honda civic 1.4 hb tam otomatik 50 civarı olması lazım.

  • gneral  (01.05.15 17:15:01)
İkinci eli kuvvetli sıfır bir araba istiyorsanız: Fiat Punto. Hem 50 bin TL'den artanı da yersiniz. Mis gibi araba. VW'den uzak durun.

  • gonion  (01.05.15 17:15:07)
@gonion bildiğim kadarıyla punto'nun tam otomatiği yok yarı otomatik hepsi ama?

  • nevrochaotica  (01.05.15 17:35:35)
volvo s40

  • varg  (01.05.15 17:44:13)
Uzun yıllardır araba sürerim, tam otomatik de sürdüm, yarı otomatik de sürdüm, düz vites de sürdüm. Yalnız tam otomatik ile yarı otomatiğin arasındaki tek farkın halk arasındaki adıyla "geriye kaçırma" olayından başka bir şey olmadığını gördüm. Ki o da eğer "hill-holder" falan yoksa. Yarı otomatikleri kafadan elemeyin, değerlendirin derim.

  • gonion  (01.05.15 18:14:54)
vw'yi iyin götüne sokuyorlar ama benim ilk arabam polo. iyi ki diyorum. hemde her bindiğimde... arabadan iyi anlayan, yıllarca sanayide çalışmış arkadaşlarım dahil, binen herkesden "ne kadar rahat, ne kadar atik, çok şekil" vs. şeklinde övgülerini alıyorum.

evet pahalı ama ikinci eli her zaman var.
  • zam sampiyonu domates  (01.05.15 18:19:29)
önemli bir detay vardır. insanlar bunu es geçiyor. aldığın arabayı istediğinde, istediğin fiyata satabilmelisin. yani pazarı olan, sıfır da olsa, ikinci el de olsa talebi olan arabaları tercih etmelisin. otomatik vitesten pek anlamam ama golf/polo güzel araba. bu arada fsi motor alma sakın

  • bilmemkacincinick  (01.05.15 18:33:39)
2011 sonrası hiç bir vw modelini tavsiye etmezdim.

  • false pretension  (01.05.15 18:38:39)
sıfır neyse de 2.el dsg alınmaz.

  • nuisance  (01.05.15 18:47:57)