duyurunun imalatçıları

şu resimdekinden yapıcam ne kadara mal olur? metal aksam sadece solar paneller bulunur..

Biz birkac yil once arastirmistik bunu, yaklasik 20-30 bine filan halloluyordu diye hatirliyorum. Bizimkisi daha buyuktu. (Fiyata paneller dahil)

  • fakyoras  (01.05.15 10:24:11 ~ 10:28:36)
Sorunun cevabı değil ama eğer sadece görüntüsü için değil, elektrik üretmesi için de yapıyorsanız performans olarak çok düşük olur o sabit ve farklı farklı yerlere bakan paneller.

  • mindwars  (01.05.15 10:31:49)
paslanmaz çelikten veya krom kaplı olacaksa 15-20 bin arası tutar. yaptırabileceğin yerlerle irtibata geçirebilirim seni. (ankara-ostim) proje de lazım buna. ben makine teknikeriyim ve 5 binden aşağı çizmem bunun projesini. bu sadece proje parası yani. çok farklı açılardan fotolar varsa çok önemli milimetrik ölçüler lazım değilse projesiz de üretilir.

  • bildigin emre  (01.05.15 10:35:48)
yok artık..alüminyum profilden yapılmaz mı bunu ya? 20 tane 20w'lık panel kulllansan 50tl'den 1000tl.. aksam da 1000-2000tl tutsa (ki bence çok) işçilik dahil.. 3000tl'ye falan mal olur ki bence yine fazla salladım..25 panel var sanırım..

paslanmaz kullanacağına siyah demir'e elektro statik ve full sistemin galvaniz kaplaması düşünülebilir..paslanmaz deli pahalı bu tür bir sistem için..alüminyum'un da sorunları var tabi..

@5000tl'lik proje
hocam kim verir bunun projesine 5000tl 1 günde çizersin bunu cad'de..
  • dedim dedim de kime dedim  (01.05.15 10:35:54 ~ 11:17:40)
sen bunu 3 bin liraya ürettir iki tane de bana sipariş ver :)

minyatürünü yaptırırsın o paraya ancak. cad'de 1 günde çizemezsin ayrıca, eğik bükük bin tane ölçü var orada. çizimi imalatçının anlayacağı şekilde çizmelisin. düz profil üstüne olsa tamam derim. oradaki eğim komple maliyeti artırmakta kardeşim. st-37'den de yapsan bunu 3-5 bin liraya zaten yaptırman imkansız ötesi.
  • bildigin emre  (01.05.15 10:42:17 ~ 10:43:07)
ok hocam hazırla paraları.. *1,5'te işçilik alırım yalnız.. teslim süresi 3ay.. :)

ben bunu bir düşüneyim..cad'de çalışayım..
  • dedim dedim de kime dedim  (01.05.15 11:04:27 ~ 11:05:18)
:) hafız sen hiç girme o işe dediğim gibi

  • bildigin emre  (01.05.15 11:11:31)