kedi niye bokunu gömüyo da (mesela) köpek gömmüyo?

sb

at da gömmüyo ona bakarsak. konunun köpekle ilgisi yok.

www.evrimagaci.org
  • uuth  (30.04.15 22:19:24 ~ 22:19:46)
köpekleri bilemicem, pek gömdüklerini görmedim ama kedi pis kuma da pislemiyor, titiz biraz.

  • aithra  (30.04.15 22:21:00)
@uuth, iyi de burnu bok kokusundan hayvanı bulacak kadar keskin olan avcı toprağın iki parmak altındaki bokun kokusunu mu alamıyo?

  • muratchelik  (30.04.15 22:22:17)
Çünkü Kediler gömer köpekler gömmez.

  • ground  (30.04.15 22:22:33)
Sokak köpekleri gömüyorlar diye biliyorum, belki yanılıyorum.

  • buhurumeryem  (01.05.15 15:34:28)
Kediler bölgede dominant olmadığını düşünüyorsa kokusunu saklamak için gömüyormuş, okuduğum kitpta yazıyor.Ev kedileri genelde kendisini evde dominant kedi olarak hissetmediği için gömüyor, böylece kokusu ile alan savaşının içine kendisini çekmez ve kamufle olur.Sokak kedisi de bölgede başka dominant kedi varsa yine kendisini kamufle etmek için gömüyor yoksa kokusu dominant kediyi kendisine doğru çekecek ve bölgeden kovulma tehlikesi ile karşılaşabilir. Ancak bazı ev kedileri dışkını olduğu gibi bırakır o da kendisini evde dominant olarak gördüğü içindir. Yani özet: GİZLENMEK için.

  • neferkitty  (01.05.15 15:37:36 ~ 15:38:57)