sağlam dram filmi

böyle en sağlamından dram filmi arıyorum. bu türde çok izlemişliğim yok, en bilinenlerden de söyleyebilirsiniz. son 10, en olmadı 15 yılın filmleri olsun ama yine de. azıcık da konusunu yazarsanız şükela olur.

teşekkür ettim.

(bkz: inside i'm dancing)

izlemediysen izle, bana teşekkür edeceksin.
  • bodah  (30.04.15 00:21:14)
  • corneillus  (30.04.15 00:23:22)
leviathan: yüksek mertebeli bir devlet çalışanı ile klasik bir rus ailesinin yargı savaşı.

  • lesmiserables  (30.04.15 00:25:01)
(bkz: incendies)

  • ruhi bir banyo  (30.04.15 00:26:17)
(bkz: seven pounds)

spoiler vermeden konuyu yazamam maalesef.
  • spadram  (30.04.15 00:26:20)
Schinder's list?

  • yirmisantim  (30.04.15 00:35:42)
(bkz: the fall)

1920'lerin Los Angelesı'ndayız. Kolu kırıldığı için Los Angeles Hastanesi'nde yatmakta olan 10 yaşındaki Alexandria, burada filmlerde dublörlük yapmakta olan Roy ile tanışır.

Bir çekim sırasında sakatlandığı için yataktan çıkamayan Roy, Alexandria'ya Vali Odious'tan çeşitli sebeplerden nefret eden ve onu öldürmek isteyen 6 adamın hikayesini anlatmaya başlar. Fakat Roy, yaşadığı sorunlar sebebiyle hikayeyi giderek daha karamsar bir hale sokar. Bir süre sonra masal ile gerçeği birbirine karıştıran Roy, kendi acılarından kurtulmak için Alexandria'yı da kullanmaya başlayacaktır.
  • uuth  (30.04.15 00:45:24 ~ 00:48:52)
merkez istasyonu.

konusu kısaca annesi ölen bir çocugun (filmin hemen basında ölüyor spoiler degil) yalnız kalması ve onu istemeden de olsa sahiplenen bir yaşlı kadınla arasında geçen olaylar anlatılıyor. ilk zamanlar birbirinden nefret eden bu ikisi film ilerledikçe sıkı sıkı birbirine baglanıyorlar vs.

türk filmi olarak da deli deli olmayı öneririm. konusunu anlatamıyorum direk spoiler olacak çünkü.
  • halitkin  (30.04.15 02:09:29 ~ 02:10:29)