parça aralarındaki 1 saniye bekleme süresini yok etme.

winampte veya media playerda var mıdır acaba böyle bi özellik? parça bitip yenisine geçerken sanki devam ediyormuş gibi geçsin istiyorum. var mıdır bi yolu yordamı?

(bkz: cross fade)

  • demcan  (03.09.09 11:24:31)
winampta üstte view'e gel oradan equalizer'a gel, sol üst tarafta bir buton var ona tıkla sağına da istediğin saniyeyi yaz.

  • baldur2  (03.09.09 11:28:25)
baldur tam olarak anlamadım daha ayrıntılı açıklar mısın? bu arada cross fade neymiş bakayım

  • neira  (03.09.09 11:48:10)
demcan dediğin şey iyice mahvetti hem arada gene boşluk bırakıyo hemde son saniyede 2 farklı ses geliyo :((

  • neira  (03.09.09 11:52:41)
crossfade bi şarkıyı bitirirken diğerini başlatır aradığın şey o değil. ayarlarından belki karıştırma süresini 0sn'ye çekersen olabilir gibi gerçi

  • argent dawn  (03.09.09 11:57:06)
winamp kullanmıyorum ama aimp2'de hem parçalar arası geçiş süresini hem de verdiği fade in/out efektinin kullanılıp kullanılmayacağını ayarlayabiliyorsunuz.

  • demcan  (03.09.09 11:58:42 ~ 11:59:21)
@argent ayarlarına baktım öyle bişey bulamadım :(
@demcan alışamadım ben o programa :(
erken saatte açtım duyuruyu akşam olsa bilen çıkardı :(
  • neira  (03.09.09 12:07:08)
winampta "config"e tıkla. arada bi' pencere gibi bi'şey çıkacak. orada on auto presets yazıyo' ya on' un üstünde iki ok gibi bi'şey var onu "on" durumuna getir. yanında da 20'ye kadar rakamlar var. ordan da şarkının bitmesine kaç saniye kala diğeri başlasın onu ayarla.
birazdan screenshot da koycam.

edit: ss
img525.imageshack.us
  • charlesbukowskiineksi  (03.09.09 12:19:26 ~ 12:22:58)
benim winampimde öyle bişey yok ama mhmmm classic skin yüzünden olabilir bi kurcalim döncem :P

  • neira  (03.09.09 12:31:36)
tamam o dediğin şeyi yaptım 0 a indirdim ama yinede bi boşluk oluyo :( ve skin i clasic yapınca o ayar direk kayboluyo yani plugin seklinde lazım bana ve gerçekten işe yarıyor olması lazım :( sorun şu ki aynı parçayı loopa aldım sadece o çalıyor ama parça başıyla sonu aynı ve ortadan kesilmiş falan bi acaip ve o dıt sesini yapması beni deli edio

  • neira  (03.09.09 12:36:24)
1 yapınca da üst üste biniyo ıııh olmadı bu iş

  • neira  (03.09.09 12:40:15)
kimse derdimi anlayamamış :( crossfade değil istediğim şey. winampte parça bittiğinde yeni parçaya geçerken hiç boşluk olmasın istiyorum ama bunu son saniyede 2 parçanın birleşmemesini sıradaki parçanın çalan parçanın devamıymış gibi çalmasını istiyorum. anında geçsin böylece arada 1 saniyelik boşluğu duymam. cunku parca bozukmus gibi geliyo

  • neira  (03.09.09 15:08:35)
valla ikisi dediğini de yaptım hatta en sona kadar götürdüm ayarını ama hiç bi değişiklik olmadı :(

  • neira  (04.09.09 01:13:22)
şimdi denedim hiçbir şey değiştirmedi. hatta daha bi acaip hale soktu:) ilk söylediğiniz işlemi yapınca tam olarak anlamasamda bişeyleri değiştirdi ama yinede parça başına geçerken boşluk oluyor. 2. söylediğiniz şeyi yapınca da hiçbir değişiklik olmadı. ya ben derdimi tam olarak şöyle anlatabilirim örnek bi parça koyayım evet evet öyle yapayım

  • neira  (04.09.09 09:34:08)