grip ve nabız

grip olunca gelen halsizlikle birlikte ellerde ince bir titreme ve uyuşma olması mümkün mü? bir de nabzı etkiler mi grip? iki gündür gribim ve dün gece ellerimde bu durumu gördüm. bir de kalp atışlarımı göğsümde fazla hissetmiştim dün. şimdi de çok belirgin hissedince kendim dakika tutup ölçtüm, 105'i falan buldu. normalde 80'lerde ölçüyordum diye hatırlıyorum. doktora gitmedim evde kendime baktım, dünden daha iyiyim şu an ama bu kalp atışları beni endişelendirdi. niye oluyor ve çözümü ne bilmek isterdim. bilgisini paylaşmak isteyen varsa şimdiden teşekkür ederim.

Grip ilacı içiyorsanız onlar da yapar.

  • neferkitty  (28.04.15 01:11:46)
ateş varsa nabız yükselir. 105 yüksek değil zaten o kadar.

  • fayfim  (28.04.15 01:15:36 ~ 01:15:49)
hem ilaçlar yapar, hem de yanlıs hatırlamıyorsam her 1 derece ateş nabzı 10 puan yukseltiyormus.

fayfim hocam once davranmış :)
  • art vandaley  (28.04.15 01:16:25 ~ 01:16:51)
ateş yapar, grip ilaçları yapar, öksürük ilaçları da yapabilir.

  • ruh i tibbiye  (28.04.15 01:18:09)
ateşim yok ya. sanırım ilaçlardan kaynaklı bir durum evet. peki çözümü nedir? kendi kendine geçecek mi? karnıma doğru nabzı hissediyorum da, nasıl geçecek bu? :v

  • chachachablues  (28.04.15 01:29:25)
İlacın etkisi geçince geçecek.

  • Lim5  (28.04.15 01:33:43)
melisa cayı varsa iyi gelir

  • art vandaley  (28.04.15 01:50:07)
grip ilaçlarındaki psödoefedrin nabzı yükseltebiliyor, tansiyonu da.
ateş de nabzı yükseltir.

kısacası kasmaya gerek yok.
  • siradisi00  (28.04.15 09:33:27)