recete

asagidaki duyuruyu gorunce aklima geldi.

doktorlar neden receteleri oyle yaziyorlar. tamam okuyamiyoruz da, hic birinin yazisi mi guzel olmaz. su yasima geldim hic okunan recete gormedim. ozellikle mi yaziliyor acaba?

aceleden öyle yazıyorlar sonra alışkanlık oluyor.

  • neferkitty  (27.04.15 21:56:50)
okulda acele not almaktan bence.

  • aithra  (27.04.15 21:58:02)
alışkanlık çok okunaklı doktor yazılarına denk geldim hatta bir tanesi kaligraf edasıyla yazmıştı, hala gözümün önünde yazısı.

  • kuzey li  (27.04.15 21:58:43)
üşengeçlik biraz da.

  • fayfim  (27.04.15 21:58:57)
ya reçeteyi hadi neyse biliyorsun ki sadece ilaç adı yazıyorlar, ilaç adları da belli
bi hasta raporu yazıyorlar (hala bilgisayardan yazmayan hastanelerimiz var) vallahi aklın durur.
yazıların çirkin olması başka bişey, harfler atlanıyor, kısaltmalar saçma sapan, cümleler resmen türkçe değil. terminoloji kullanımı korkunç
bazen doktor forumlarında görüyorum biz x (herhangi bişey işte) için neden x diyoruz diye, adamlar kendisi de bilmiyor neden öyle dediklerini...
bence kendileri de bilmiyor, bi şekilde racon olmuş.
  • niye ama  (27.04.15 22:00:35)
bi caps vardı 1. hasta, 85. hasta, 313. hasta şeklinde giden...genelde birinci hasta olmuyorsun o yüzden reçeteler öyle oluyor

ayrıca işin içinde olan kişiler baya anlıyor o yazılanları, ki önemli olan da o
  • la noix  (27.04.15 22:04:09)
raporları vs kötü yazan doktorlara feci kılım. okunmuyor amk çocuklarının yazıları. reçete de aynı şekilde aslında. belli bi noktaya kadar kötü yazmayı kabul ederim ama yazısı hiç okunmayan adamlara uyuz oluyorum. yani benim yazım da kötü ama okunabilir seviyede kötü olmasına dikkat ediyorum en azından. konsultasyon istemişsin, gelmiş it herif, yazmış yazmış, okuyabilmek için kriptolog çağırmak gerekiyor.

  • fayfim  (27.04.15 22:08:31 ~ 22:09:01)
aceleden öyle yazıyorlar. hasta başına 10 dk muayane süresi düşerken adam reçeteye zaman ayıramamakta çok haklı değil mi?

  • mobydick  (27.04.15 22:24:22)